Subiect: Jumatatea mea
View Single Post
  #16  
Vechi 10.03.2013, 22:57:32
CiprianTm CiprianTm is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.09.2012
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 35
Implicit

Eu am 24 de ani si sunt in aceeasi situatie, dar m-am resemnat :P. Am trecut si printr-o perioada cand am incercat sa fiu "nesimtit" dar tot degeaba, esec dupa esec.
Eu am inceput sa vin la biserica ortodoxa cam de jumatate de an, totusi mi-am dat seama ca problema e la mine, pana nu ma schimb si nu devin un om calumea nu are rost sa caut o sotie pentru ca nu merit.
Decat sa ai o iubita si sa fie o relatie dezastru, mai bine nu ai deloc.
Din cate observ, esti foarte copilaros si nesigur pe tine, incearca sa lucrezi la alea. Generatia asta cu mess/facebook si-a pus amprenta asupra noastra, eu nu am prins chiar din plin dar ce vad acum la tineri e DEZASTRU.
Nu te mai intrista, Dumnezeu stie ce e mai bine pentru tine, poate o sa te calugaresti, poate vine sfarsitul lumii(ca tot suntem in tema :D).
Bucura-te caci ne-a ferit Dumnezeu de multe pacate, si sper sa ne fereasca in continuare, chiar daca ai o mare durere, este o binecuvantare, o sa Ii multumesti mai tarziu :).
__________________
Iarta-ma, Iarta-ma, Iarta-ma, Dumnezeul meu ! Pentru felul meu firesc, printre oameni cand pasesc, pentru traiul in zadar, Doamne Iarta-ma Tu iar, pentru nevegherea mea, de-a ramane-n voia Ta, pentru tot ce-a fost murdar, Doamne Iarta-ma Tu iar!
Reply With Quote