Subiect: AutoVortex
View Single Post
  #35  
Vechi 27.07.2021, 09:53:59
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 400
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dobrin7m Vezi mesajul
Nu s-a ajuns unde? Oare crezi ca dracii stau inchisi in vreo cutie si nu a ajuns inca vremea sa dantuie printre noi?

Vestea cea buna este ca ai facut doua doze, daca te opresti acum , te spovedesti , te impartasesti totul va fi bine, Doar nu e aceasta pecetea. Lasa-te in mainile lui Dumnezeu si bucura=te de darul vietii! Cand mergi data viitoare la Sfanta Biserica spune rugaciunea lui Iisus toata slujba si goleste mintea de toate gandurile. Si te vei umple de har.

Cand am fost in Grecia prima data la Biserica, nu intelegeam nimic. In Grecia slujba se tine de altfel in greaca veche. Asadar ma rugam cu rugaciunea inimii si atat. Si a fost suficient sa ma bucur de Sfanta Liturghie.
Multumesc, cred ca nu doriti raul nimanui. Apreciez.

Vroiam sa puncte cateva lucruri:
1. Nu dracii sunt de vina pentru ce se intampla, Nici diavolul, ci omul face cu mana lui relele. Asta cu "Devil made me do it" e vrajeala. Dracii doar ispitesc oamenii si omul e De fapt De vina pentru ca face pacatele.
2.Nu s-a ajuns in punctul Din Apocalipsa, cand Raman 1-2 tari si Antihristu e La putere cu omenirea ramasa insemnata cu semnul fiarei abia atunci! La asta m-am referit. Nu vaccinu ARN e semnu fiarei.

3. Eu ma spovedesc des. Am Canon dar nu pentru vaccin ci pentru alte lucruri care nu trebuie sa dau detalii. E privat! A face vaccinu nu e pacat!!!

4.Am fost generatia experiment, cei nascuti dupa '90, au fost pusi sub diverse experimente cu vaccinuri, educatie, pregatiri, etc... Personal am avut destul vaccinuri si cand eram mic. Cand am crescut Mai mare inainte sa fac primele voiaje pe navele comerciale am facut si vaccin contra febrei galbene,pentru ca am facut voiaje in Africa. Ala a fost un vaccin permanent, scria ca dureaza 10 ani dar de fapt s-a primit regula De La OMS ca e pe viata.
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote