View Single Post
  #17  
Vechi 27.05.2011, 08:10:04
ana ana's Avatar
ana ana ana ana is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: Braila
Religia: Ortodox
Mesaje: 38
Smile foarte frumos

Multumesc tuturor pentru raspunsuri! Intr-adevar, e foarte important sa stii cum sa duci o viata crestina, fara ca cadea in pacat(pe cat este cu putinta). Dar eu am avut parte de intrebari de la prieteni apropiati la care mergeam in vizita si ne serveau cu cate ceva de mancare(in postul Sfintelor Pasti, sau in zile de miercuri si vineri)..
Bineinteles ca eram nevoita sa zic: " stii, nu servesc pentru ca...tin post:D"! mi s-ar fi parut deplasat sa invoc o problema de sanatate sau sa pun persoana respectiva intr-o situatie penibila spunandu-i de fiecare data ca nu imi place si nu consum mancarea respectiva! Postul fiind lung, ne-am intalnit mereu si de fiecare data ma intreba: "mai tii post?...vai, da cum poti?... l-ai tinut pe tot?".. Ma straduiam in masura in care puteam sa evit discutiile pe aceasta tema,dar...se pare ca era aproape imposibil..!

Sunt multe persoane indiscrete, care intra in intimitatea fiecaruia punand intrebari gen:"daca te-ai spovedit,de ce nu te-a impartasit?...aaa..inseamna ca ai pacate grele...

Astept in continuare parerile dumneavoastra, si va multumesc!
__________________
Doamnea Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatoasa...
Reply With Quote