View Single Post
  #333  
Vechi 20.03.2013, 11:06:01
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Parascheva16 Vezi mesajul
Pe site-ul Parintelui nu este trecuta cartea "Va sfatuieste Arhimandritul Ilarion Argatul". Cine a scris-o? Sursa exacta de unde ai acesta "sfaturi" care se contrazic cu sfaturile de pe site-ul parintelui. Din moment ce nu sunt aceste sfaturi pe site-ul administrat de fii lui, inseamna ca nu sunt spuse de parintele Argatu, ci de cei care au scris acea carte.
-nici eu nu am vazut cartea Alexandru Argatu - "Va sfatuieste arhim. Ilarion Argatu - Despre vraji si farmece si lupta impotriva lor" pe sit-ul dedicat p Ilarion Argatu...

-inseamna ca a fost scrisa de Alexandru Argatu care e fiul p Argatu,oricum eu raman la parerea ca acea carte nu trebuie citita,nu e deloc ortodoxa; trebuie lamurit cine a scris asemenea aberatii
-am citit si eu cate ceva de pe sit-ul dedicat p Argatu si sunt parca sfaturi ortodoxe..
-cu toate acestea exista o carte Ieromonah Adrian Fageteanu -Ieromonah Mihail Stanciu-De-ce-cauta-omul-contemporan-semne-minuni-si-vindecari-paranormale
si in aceasta carte P Fageteanu da exemple de rataciri,inselari..ale p Argatu.(au fost impreuna la manastirea Antim..)
-lucrurile sunt cam complicate ,trebuie sa mai citesc si eu...
Reply With Quote