View Single Post
  #501  
Vechi 10.04.2013, 21:46:49
Mihailc Mihailc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2008
Mesaje: 3.182
Implicit

Citat:
În prealabil postat de motan25 Vezi mesajul
Aș dori să zic și eu ce cred despre această temă de discuție. Da, m-am lovit de aceeași problemă: a fetelor cuminți. Și nu mă refer că nu se păstrează curate (virgine) până la nuntă ci pentru că, am dat peste destule, care, din păcate, văd la băieți defectele ca fiind calități. Cred că reprezintă niște calități dacă poți bea mai mult (până te îmbeți și nu mai știi ce e cu tine), dacă conduci o mașină în stil agresiv, dacă ești pasionat de fotbal (în sensul de pierde vară deși eu aș zice pierde viață) adică să pierzi ore întregi în față la tv în loc să practici tu sportul, și tot așa, dacă știi să dansezi bine, dacă le ai cu vrăjelile prin vorbe, etc.
În schimb mi s-au adus reproșuri de la fete, probabil acest gen de fete, nu am dorit să le cataloghez în vreun fel, care mi-au zis că eu am doar defecte: nu ies în cluburi, nu beau mult (nici nu suport băuturile tari mai ales), nu fumez și nu am nici un viciu; până și jocurile pe pc, le joc doar când am timp și când simt nevoia de a schimba rutina; și nici măcar nu-s violente, ci simulatoare. Nu înjur, nu mă bat, respect oamenii și munca lor pentru că știu că o muncă adevărată nu e ușor de depus. Și totuși cică astea-s defecte. Sunt defecte, din punctul unora de vedere, pentru că dacă nu le cauți sub fustiță în club, atunci degeaba le mai întrebi cum le cheamă.
Singurul lucru care l-as schimba ar fi următorul: atunci când voi întâlni pe una care vede la mine calitățile calități și nu defecte, voi avea grijă să o tratez așa cum trebuie așa încât să fie fericită.


În popor e o vorbă care n-a ajuns degeaba să fie așa de cunoscută : "mâța blândă zgârie rău". Iar Murphy are o vorbă conformă cu realitatea de pe teren: "Când cineva pare prea perfect ca să fie adevărat, atunci cel mai probabil așa și este "
__________________
Prostul este dușmanul a ceea ce nu cunoaște (Ibn Arabi)

Last edited by Mihailc; 10.04.2013 at 22:23:10.
Reply With Quote