View Single Post
  #502  
Vechi 11.04.2013, 13:39:57
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihailc Vezi mesajul


În popor e o vorbă care n-a ajuns degeaba să fie așa de cunoscută : "mâța blândă zgârie rău". Iar Murphy are o vorbă conformă cu realitatea de pe teren: "Când cineva pare prea perfect ca să fie adevărat, atunci cel mai probabil așa și este "
Aici ati mentionat mai multe aspecte:

-cu bauturile alcoolice: nimeni nu zice sa nu serveste de exemplu o bere intr-un club sau un pahar de vin la o nunta sau petrecere, etc! Important este sa nu se depaseasca masura- nu stiu ce placere poate fi asta sa te imbeti turta si sa nu mai stii ce-i cu tine! De obicei omu'cand e bucuros se apuca de cantat, de jucat sau de chiuit!

-de dansat evident ca e foarte frumos si este de apreciat un barbat care stie sa danseze!

-fumatul este intradevar un obicei nociv pentru sanatate, dar din ce am discutat si eu cu multi fumatori e foarte greu de lasat, dar nu imposibil!

-cu fotbalul evident ca e mult mai frumos de jucat decat de vizionat la tv sau chiar pe stadion. Acuma orice barbat se mai uita din cand la un meci (ori cand joaca echipa favorita, ori cand nu gasesti vreun film mai bun la tv), insa daca ar fi sa aleg as prefera sa joc o tabla , un sah , un remy sau o partida de carti, decat sa ma uit la un meci de fotbal la tv;

-in relatiile sociale intre barbati si femei acuma e frumos de facut o gluma (dar nu de prost gust sau cu aluzii indecente), un compliment, etc! Pe strada, intr-un local de alimentatie publica sau bar, daca esti cu mai multi prieteni- asa ca intre barbati- evident ca mai intorci capu dupa o femeie frumoasa sau mai faci un comentariu mai picant! Insa, atunci cand esti cu nevasta, iubita sau prietena, asemenea atitudine devine de prost-gust si anormala!
Sunt glume care se spun numai intre barbati si sunt alte glume care pot fi spuse fata de toata lumea!
Reply With Quote