View Single Post
  #118  
Vechi 16.09.2014, 17:31:21
Theodore_of_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Asa e, trebuie exterminati deopotriva si "conducatorii" nostri, si agentii Vestului. Nu, nu sunt filorus prin natura. Stai linistit, Cristian, crezi ca nu stiu ca Exxon-Valdez sunt in Rusia ce este Chevron in restul Europei Rasaritene? Ha! Nu ma cunosti; imi fac temele. Sau poate crezi ca am uitat de Beslan? Sau de Katyn? Totusi...sunt obsedatul de obiectivitate al forumului...:)) nu ma pot dezminti.
Serios, conjunctural sunt filorus. Pentru ca trebuie ceva/cineva care sa distruga pe cei ce nimicesc Pamintul. Si da, in ciuda adoptarii de mine a unei credinte cu codul sursa la purtator, un soi de kernel duhovnicesc compilat de mine pentru mine :) , sentimental sunt ortodox. Nu se compara sfintenia de care musteste pamantul rusesc, datorita atitor martiri fara nume si loc in sinaxar, cu chelalaielile adventiste sau transele charismatice sau adormitoarele predici "southern-baptist". Ptiu!
Citeste istorie a Occidentului,cat de impartiala se poate gasi in aceasta perioada pe acest subiect, in mod serios, Cristian. Vei intelege...sper.