Subiect: Ajutor urgent
View Single Post
  #23  
Vechi 07.01.2010, 17:06:49
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

După ce a apărut acest trend ,văzând că Elena este din orașul în care locuiesc și eu i-am scris pe privat și am început să vorbim pe messenger.
Elena este învățătoare cu studii superioare la fel și soțul ei Vasile care însă fiind bolnav nu lucrează.Sunt oameni credincioși (în mod deosebit Elena) și acest necaz care s-a abătut asupra lor i-a prins complet nepregătiți.Nu au o casă a lor,locuiesc cu chirie iar salariul ei este modest.I-am spus că aș vrea să scriu despre situația în care sunt ei acum și m-a rugat să nu cumva să solicit în numele ei ajutor umanitar.
Am discutat și cu părintele Adrian care se ocupă de astfel de cazuri fiind preotul spitalului.Acum se cunosc și sunt convinsă că îi va ajuta să depășescă momentul critic.
Sper să nu se supere Elena dar vă voi spune că toată săptămâna a așteptat rezultatul biopsiei .Se pare că veștile nu sunt bune .Mâine merge la Iași să discute cu medicul.Sper să aflați mai multe de la ea.

Aș dori să fac apel la voi acei pe care îi cunosc și stiu că au suflet mare să o încurajați cu un mesaj ,să faceți o rugăciune pentru acești tineri atât de greu încercați.Să vă ajute Dumnezeu și vouă și lor .
Reply With Quote