View Single Post
  #402  
Vechi 13.02.2012, 09:14:00
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de penticostalul Vezi mesajul
Am semnalat domnului admin si aceasta postare lipsita de cel mai elementar bun simt.
lipsiti de bun simt sunt colegii dumitale de religie, pentru ca nu se spala, si nu numai asta, dar odata ce intri intr-o astfel de adunare, sunt cate unii care incep sa cerseasca, ca au copii multi, ca viata e grea etc., sa-i ajuti, si te numesc imediat "frate", deci daca te vad bine imbracat (fiind profesor la pensie, ma respect si respect si pe celalalt, nu pot merge undeva imbracat mizerabil, desi pensia mea e minuscula)---> sper ca e clar pentru toata lumea, 90% dintre penticostali sunt acolo deoarece se dau ajutoare si acei cativa penticostali instariti sunt vaca lor de muls! acei puturosi cu copii multi, se folosesc de relatia de "fratietate" prost inteleasa, pentru a cersi.
------------------------------------------------------------------------
va dau cuvantul meu de onoare ca exact asa stau lucrurile in majoritatea bisericilor penticostale, nu exagerez cu absolut nimic, penticostalii sunt compusi in marea lor parte din oameni inculti, fara cultura generala, necivilizati, cersetori, deci foarte usor de manevrat. Sunt si oameni cu bani, diversi afaceristi, iar acestia sustin cu multi bani aceasta religie (mai bine dadeau banii aceia serviciului de SMURD sau la un camin de batrani, decat sa se duca in buzunarele unor pastori escroci sau in folosul unor lenesi care nu vor sa munceasca, le place mai mult sa ceara).