View Single Post
  #410  
Vechi 13.02.2012, 12:04:45
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Profetul de carton Vezi mesajul
lipsiti de bun simt sunt colegii dumitale de religie, pentru ca nu se spala, si nu numai asta, dar odata ce intri intr-o astfel de adunare, sunt cate unii care incep sa cerseasca, ca au copii multi, ca viata e grea etc., sa-i ajuti, si te numesc imediat "frate", deci daca te vad bine imbracat (fiind profesor la pensie, ma respect si respect si pe celalalt, nu pot merge undeva imbracat mizerabil, desi pensia mea e minuscula)---> sper ca e clar pentru toata lumea, 90% dintre penticostali sunt acolo deoarece se dau ajutoare si acei cativa penticostali instariti sunt vaca lor de muls! acei puturosi cu copii multi, se folosesc de relatia de "fratietate" prost inteleasa, pentru a cersi.
------------------------------------------------------------------------
va dau cuvantul meu de onoare ca exact asa stau lucrurile in majoritatea bisericilor penticostale, nu exagerez cu absolut nimic, penticostalii sunt compusi in marea lor parte din oameni inculti, fara cultura generala, necivilizati, cersetori, deci foarte usor de manevrat. Sunt si oameni cu bani, diversi afaceristi, iar acestia sustin cu multi bani aceasta religie (mai bine dadeau banii aceia serviciului de SMURD sau la un camin de batrani, decat sa se duca in buzunarele unor pastori escroci sau in folosul unor lenesi care nu vor sa munceasca, le place mai mult sa ceara).
prietene, iti dau dreptate. Si la mine in oras comunitatea penticostala e formata din rromi care in marea majoritatea sunt certati cu apa si sapunul si nu numai...sunt certati si cu munca deoarece traiesc din ajutorul social pe care il primesc de la primaria locala nefacand in schimb nimic pentru acesti bani (acele ore in folosul comunitatii asa cum zice legea). Stiu acest lucru deoarece si eu lucrez in cadrul primariei locale, la un centru de recuperare pentru persoane cu handicap finantat de primarie. Doamne ajuta!