View Single Post
  #17  
Vechi 18.02.2014, 22:22:23
aubergine aubergine is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.07.2013
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.030
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sophia Vezi mesajul
Mosh-Neagu ar trebui sa te ignor. Ori acum iti dai arama pe fata cu adevarat si asa esti tu, ori ai jucat teatru pana acum.

Bataie de joc este ceea ce faci tu aici de doua zile cel putin. La cel mai inalt nivel.
Cum poti sa stai sa ma judeci tu pe mine, cand nici nu ma cunosti?
Cum poti sa-mi pui in carca asa grozavii.

Eu nu sunt asa cum scrii tu despre mine.
Faptul ca ma zbat atat si pun atatea intrebari nu este vina, ci este o consecinta a credintei mai intai. Ca incerc s-o pricep, s-o traiesc si nu reusesc.
Si nu reusesc pentru ca fac aceasta greseala de ani buni de a cauta pe aici raspunsuri la intrebari.

Si acesti "astia" la care fac mereu referire sunteti voi cei de aici care va dati grozavi si atoatestiutori si veniti aici pe forum asa fara rost.
Nu va vad sa va intereseze ceva, sa puneti o intrebare, sa cercetati ceva.
Nimic, numai sa smintiti si sa batjocoriti lumea.

Voi gresiti. Voi nu va smeriti si nu taceti niciodata atunci cand ar trebui.
Cum sa ma lamuresc si cum sa invat ceva cand fiecare vine si scrie aici alte aiureli.
Da, unii mai incearca sa ma lamureasca, sa ma ajute. Si ma stradui si eu.

E mai bine zici tu sa stau intru colt si sa nu mai intreb nimic, sa nu mai cercetez. Si crezi ca asa voi fi mai buna ortodoxa? Crezi ca ma va ajuta in credinta? Bun daca asta este invatatura care o dai unui om, daca asa te invata pe tine preotul la biserica, atunci asa am sa fac.

Ghiveciul este in voi si in sufletul vostru. Va laudati cu credinta voastra, cu post, cu cate carti ati citit si de fapt nu aveti nimic in credinta.
Doar va bateti joc de voi si de altii.

Eu ma stradui si citesc mult, foarte mult si caut pe net, prin biblioteci, caut sa ma lamuresc.
Poate ca tocmai Dumnezeu ma impinge la asta. Poate ca tocmai El vrea asta si ma ajuta sa si gasesc ceea ce caut.

Toata durerea voastra de cap si raul vin de la felul in care vreti sa distrugeti oamenii.
Nu stii cat rau faceti aici, stricand orice doreste cineva sa construiasca.

Nu stiu ce vrei sa spun eu unor tineri, ca daca intra pe acest forum si citesc tampeniile voastre si jignirele aduse altora, chiar se lasa de ortodoxie.
Cum vine unul pe forum ii dati in cap, fie el tanar sau batran.

Opreste-te tu din toata rautatea pe care o dai la iveala. Si tu si Zaharia si inca cativa. Sunt si destui care sunt altfel aici.

Este grav ca tu om batran din cate am inteles, poti sa scrii asa ceva aici si sa ma invinuiesti. Numai pe mine. Voi toti sunteti perfecti!!!

Afla ca eu ma vad exact ca acea copila care a fugit de acasa.
Exact asa ma simt si eu.
Se cere enorm de la noi. Si ea si eu abia acum in ultimii ani incercam sa intelegem lucruri in credinta, pe langa alte probleme ale vietii.
Ea este foarte tanara. Eu abia acum am posbilitatea sa gasesc carti, sa umbu in internet. Dupa cum stii toate acestea nu au existat pana acum.
Si nu am nici profesor la scoala si nici duhovnic 24 ore din 24 la coltul strazii.

Mi-a daruit Dumnezeu alte lucruri frumoase din El si tot el imi duce pasii spre cunoastere.

Te rog doar atat si pe tine si pe alti "deranjati" - nu mai intrati aici pe forum. Si n-o sa va mai doara nici capul si scapati si de mine. Si asa nu aveti nevoie de nimic de aici, le stiti pe toate. Plecati si lasati-ne pe noi in pace.
Decat sa va enervati pe aici mai bine intrebati duhovnicul, luati aminte la ce scrie in calendar si cititi cartile sfinte. Ca aici nu prea aveti sanse sa gasiti raspunsuri.
Reply With Quote