View Single Post
  #45  
Vechi 29.06.2015, 10:58:32
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Vitiate Vezi mesajul
Pe animalele de politicieni, securisti si militari hai sa ii zicem ca ii inteleg: ca toti inregimentatii cumparati cu un os de ros, isi urmeaza stapanii, mai mult sau mai putin aflati in umbra. Nu ii inteleg pe cei care, crestini sau nu, aderand la morala, fie ea naturala sau religioasa, se supun totusi unor bestii, pardon, "lideri", care sunt de fapt dusmani, fiind de partea cealalta a baricadei. Acest fapt e stupid. E ca si cum Iisus, in Carantana, s-ar fi supus Ispititorului!!!! E ipocrizie si lasitate pure sa zici ca ai niste principii/o credinta, si sa te supui unor autoritati care scuipa pe alegerea ta.
Iuliu, scuze ca te-am suparat pe alt topic, dar sa stii ca nu am conceptii umaniste, vorba lui Catalin. Eu ma raportez la Natura, precum voi la Biserica si Biblie. Cu acest indreptar, stiu bine ca toate porcariile care definesc actuala societate autodestructiva sunt de la tatal conducatorilor lumesti, care tata al lor este in Iad.
Da nu m-ai suparat, eu cred ca esti naiv crezand in legendele aparute in sec XIX si crezand in acelasi timp ca esti diferit de aia care o tin sus si tare cu dacii. Nu e nici o diferenta dupa parerea mea intre dacisti si druidisti.
Reply With Quote