View Single Post
  #17  
Vechi 02.01.2021, 19:58:09
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.964
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eusingur Vezi mesajul
p.s. Acunm stiu ca am gresit...dar atunci am crezut ca fac bine, ei...ce vrei, aveam doar 20 de ani si eram un imbecil idealist...
Nu cred că va mai fi vreodată bunăstare în România, deoarece nu mai există demografie, atât timp cât nu ai populație nu mai ești atractiv pentru afaceri, afacerile și dezvoltarea economică apar în zonele în care există populație căreia îi poți aduce oferte de servicii și bunuri.

Dacă nu mai e populație se închid școli că nu mai sunt elevi iar profesorii sunt aruncați în șomaj, se închid magistrale feroviare că nu mai e profitabil să se facă un drum până într-un sat depopulat, nu se mai vând case și imobile, scade valoarea terenurilor unde nu e populație, nu mai sunt impozite de colectat, nu mai sunt oameni de angajat, nu mai sunt nici bogați care să angajeze, nu mai sunt oameni care ar cumpăra bunurile și serviciile oferite de alții, nu se mai face nici agricultură.

Ce pot face președinții e să nu insulte populația generală să nu-i trimită să muncească în străinătate cum în dispreț afirma un fost președinte și să se limiteze la două mandate, după 2 mandate prezidențiale să dispară din atenția publică să nu mai încerce să facă politică până la 80 de ani că sunt grețoși și vor lua multă ură asupra lor că nici ei n-au făcut nimic să oprească distrugerea generalizată ba chiar au adâncit-o.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 02.01.2021 at 20:00:13.
Reply With Quote