View Single Post
  #51  
Vechi 21.01.2021, 22:04:01
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Smile

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul

Asta spui tu ca sa distrugi discutia, demersul, argumentele si dovezile. O afirmatie fara acoperire e nula de drept. Nu fabric dovezi ci teoria PacMan3D-nD se bazeaza pe Sfanta Scriptura si pe realitate, pe observatii reale si pe concluzii intelepte despre fenomene, cauze si consecinte. Tu insa nu citesti, preferi sa fi captiv unor minciuni si unor teorii false, pagane, lumesti, absurde, gresite. Mai devreme sau mai tarziu toti vor vedea si vor crede Adevarul care ne va face liberi incat sa nu mai fim robii minciunilor lumii. Daca ai avea Credinta ti s-ar deschide inima si ai putea sa vezi cu ochiul cel drept.
Esti incapabil sa urmaresti un fir al discutiei.

Esti incapabil sa oferi un argument si o argumentatie.

Doar ocolesti orice argument iti spun prin abureli si prostii.

Adica eu zic una si tu zici povesti.

Din pacate in dezbaterea asta ajungem sa vorbim despre informatie din realitatea existenta obtinuta din realitatea xeistna prin obserbabilitate si aberatiile tale.

PAMANTUL ESTE SFERIC pentru ca:


1. Exista poze - argument de observabilitate directa
2. Exista stiinta - argument de procesare rationala a informatiei si corelare complexa a ifnormatiei
3. Exista aplicatii - argument de utilizare directa a infroamtiei din observabilitatea directa.


Pamantul nu este plan petnru ca:
- nu ai nici un argument aici, pentru ca nu poti distruge argumetnel anteroare fiind ifnormatie directa
- nu exista nici o teorie stiintifica
- toate asa numitele dovezi nu sunt dovezi ci sunt concluzii indirecte presupuse ca ar combate sfericitatea si ar aduce pesemne planeitatea si sunt prin inforamtii false fabricatae


Este o idiotenie sa contesti ce se vede cu ochiul liber.

Fiecare este liber sa fie idiot in nume propriu si sa nu accepte ca daca vede o bila sa ii zica moneda..

Este un tip specific de idiotenie, prin prostire. Sunt mase multe care pot fi prostite in acest fel, cred ca te numeri intr-o astfel de masa.


Iar legat de ce zice scriptura, nu exista la nici un sfant parinte airmatia ca pamantul este rotund. da-mi te rog sa vad si eu de unde tragi concluzia asta.
Ba din contra, planetele si intreg cosmosul marturiseste sfericitatae nicidecum planeitate.

Toate planetele sunt observabile si rotunde, doar pamantul este moneda lui Moroco... rofl

Exista un punct la care logica inceteaza si incepe idiotenia si prostia, cred ca ai atins aceasta limita in acest caz in care observabiltiatea directa este contrazisa de concluziile nevalidate in nici un fel...

Si apropo, ca sa aduc un argument final, tot nu ai pus nici o imagine pentru teoria ta, dupa X posturi, ceea ce imi sustine deplin argumetnatia mea ca habar nu ai despre ce vorbesti si ca nici un minim de dovezi nu poti aduce si evident ai sa ocolesti DOVEZILE REALE neputand aduce DOVADA ZERO - O FOTOGRAFIE....


Ce aduci tu sunt pseudo-dovezi si pseudo-argumente si negatie, adica tocmai tipul de argumentare folosita de negationisti si conspiratori. Tipologia asta de argumentare este una conspirationista, negationistia care nu are legatura cu normalitatea ci are legatura cu paranoia....



Daca exista o virgula din ce zici tu toti sfintii parinti vorbeau de teoria PACMAN3D... din pacate nici unul nu era nici preocupat nici nu stiau de asta... adica hai du-te la plimbare ca nu stii despre ce vorbesti.


Deci esti sectar sau in zona aia, procesat mental foarte bine fara simt critic fara discernamant si capacitate de a rationa logic.

Deci asta cu pamantul este PLAT este noul facebook, noua moda acum.... Deci este o miscare facuta de sectari fabricata prin retorica sectara...



Citat:
Sunt naivitati? Nu tin seama de anumtie lucruri
Faptul ca poti aduce indoiala asupra unor lucruri nu insaemna ca este real ce zici...

Pot sa iti spun ca in curand o sa iasa cel care a produs aberatia asta si o sa spuna public ca a mintit...




Deci este exact ce am spus: infirma informatia primara formuland un conspirationism... si fabrica informatie falsa producand o teorie... ABERATII PLIMBATE DE O GRAMADA DE NEBUNI.

Vad ca ai ivnatat bine lectia lor...

https://www.youtube.com/watch?v=06bvdFK3vVU


Deci NU EXISTA NICI UN OM DE STIINTA CARE SA SPRIJINE ACEASTA TEORIE

James Bullock - Profesor de Fizica si Astroniomie la Universitatea din California Irvina ofera aceeasi argumetnare impotriva aberatiilor - observatii directe de 2000 de ani... fizica, aplicatii.

Omule esti nebun !!! Nu exista nici un fizician care sa sustina nebunia voatra, sunteti o gramada de soferi de tir adunati care nu stiti sa va semnati dar va dati cu parerea despre fizica geometrie si bun simt.


Deci este tare ca seful acestei miscari este un ... Mark Sargent. Si metoda lui de argumentare este IGNORANATA.

Ignora toate observatiile stiintifice pentru ca.. poate pentru ca isi permite ignoranta.

Explicatia lui standard: TOTUL ESTE O CONSPIRATIE... foarte buna explicatia de la un sofer de tir, sau ce este...

Last edited by gpalama; 21.01.2021 at 22:23:37.