View Single Post
  #59  
Vechi 22.01.2021, 13:33:48
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Dragule poti sa te spovedesti la toti preasfintitii. Si le-ai spus si lor elucubratia ta ????

Pentru ca este pacat mare impotriva Creatorului. Ia vezi si tu ce iti zice preasfintitul cand te apuci dupa capul tau si talcuiesti enormitati.

Nu ti-a dat canon pana acum? Zi-i la fel ca ai pacatuit si ai dus si pe altii in greseala.

Vezi ca este pacat mare impotriva Duhului Sfant sa afirmi prostii enormitati si sa duci pe altii in greseala.

Ai marturisit asta duhvonicului tau???? El ce ti-a spus? Ai binecuvantare de la Preasfintit sa produci enormitati din astea??



Eu ti-am adus 1 singura poza cu pamantul rotund cum ai cerut. Vezi mai sus in post. Tu de ce nu aduci 1 singura poza?



Du-te degraba si te marturiseste si apoi vino si te pocaieste aici ca te primim, primim si oile care au innebunit pe drum de la diavol... numai sa se pocaiesca.


Hai fuguta la preasfinti sa-ti scoata gargaunii din cap sa iti spuna ca este invatatura impotriva Bisericii. Pentru ca aduci mare sminteala ni Biserica si rupere si schisma si la fel tulburare prin tot felul de gargauni din astia saditi de diavol.


Probleme sunt spuse mai sus - observabilitate directa, probe stiintifice, aplicatii pe baza acestora. Am adus si o poza.

Din pacate tu doar dai vorbe si referinte pe coclauri in loc sa aduci o poza.

Este zero argumetnatia ta cat timp nu ai pus o poza cum am pus si eu.


Sa ne zici si nou ce iti zice si duhovnicul si preasfintitul despre gargaunii tai... Daca ai puterea si curajul sa faci asa ceva.


Vezi, asa face diavolul cum a facut cu tine si cu religiile. Ii da unuia mai nebun in cap ca pamantul e plat si merge ala de nebun toata lumea sa spuna asta. Si prosteste cativa si apoi se transforma prostia in adevar in ... adevar. Si merge lumea proasta dupa 1-2 din astia pana la capatul pamantului.


POCAIESTE-TE CA ADUCI TULBURARE SI SMINTEALA!!! Ia povata de la preoti si de la preasfintit ca prea multa tulburare aduci. Si asta este lucrare de la diavol amice.

Vezi ca te poarta dracul in spinare pe tot felul de coclauri...

Ai citit scriptura? Dar pe sfintii parinti si pe teologii de azi i-ai citit? Pentru ca acesstia iti spun ce este acolo - degeaba ai citit daca nu ai pregatire teologica si nu stii ce este acolo.\

ESTI SECTAR - AI DUH SECTAR. Degeaba te numesti ortodox daca procedezi ca un sectar.

Last edited by gpalama; 22.01.2021 at 13:39:50.