View Single Post
  #7  
Vechi 06.03.2015, 04:20:20
Igor_Paslusnik's Avatar
Igor_Paslusnik Igor_Paslusnik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2015
Locație: Biserica. Creștin al Bisericii primare, cea fără erezie, numită politic după anul 1054: Ortodoxia
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.724
Implicit

Vorbele care ucid? Tu nu știi ce e moartea, copile, crede-mă. Eu am văzut un om ucis, sub ochii mei, am stat 2 ani în Londra. Tu nu știi ce e moartea... Vorbești o mare grămadă de prostii în cele 3 (până acum) postări ale tale.

Un creștin britanic alb, de 21 de ani, ucis de un musulman de culoare (negru), de 24 de ani, pentru că ia adus "cuvinte ofensatoare". I-a tăiat gâtul, cu cuțitul, în mijlocul străzii, seara la ora 6, în toiul zilei, sub privirile a zeci de oameni, în Oxgate, Neasden, Londra, a fost dat și la BBC. M-au marcat acele imagini pe viață, parcă s-au petrecut acum 5 minute. I-au dat musulmanului, 25 de ani de pușcărie. Personal, i-aș fi tăiat și cel puțin o mână (dacă nu amândouă) pe lângă cei 25 de ani, fără drept de suspendare. Întro închisoare din Marea Britanie, adică confort și bunăstare. Să se tot "căiască", pentru fapta comisă. Iese la 50 de ani, în putere, devine sinucigaș cu bombe pe el, sau în mașină cu bombe. Ca să ducă cât mai mulți "infideli" la allah, ca să primească 70 de femei virgine. Doamne, Doamne, Doamne, ai milă, Doamne !

Deci și mâna dreaptă tăiată, pe lângă cei 25 de ani, asta ca să nu zic, că aplic legea talionului, ochi pentru ochi și să fie ucis la scaunul electric sau injecție letală. Nu sunt de acord. Că suntem creștini, totuși. Pentru asta au mare noroc musulmanii, sau "baftă". Tăiat mâna dreaptă și tatuat pe față "convincted for murder".
Un om, nu trebuie atins fizic, fără voia lui, cu nimic niciodată. Sub nicio circumstanță. Și psihic, protejat, cât mai mult.

Toți musulmanii sunt deja morți. Duhovnicesc vorbind. Nu mai au nevoie de vorbe "ucigașe".

Cuvintele pot ucide doar un suflet extraordinar de mândru. Ține minte asta. Mândrii ca musulmanii.

Dar trecând peste asta:

Cum adică să ucizi un(!) om, dar mai ales peste 10(!!!) pentru niște cuvinte jignitoare? Cum s-a întâmplat la Paris?

Cine-a mai pomenit așa ceva? Vai! Niciunde, niciodată în istorie, nu a mai existat așa ceva ! Cum e posibil ?

Da! E libertate de expresie, libertate la cuvânt, nu suntem dictatori! Credința se trăiește, nu se vorbește.
Musulmani blestemați!
Sunt blestemați de Dumnezeu, toți musulmanii. Când sunt minoritari întro țară, fac pe cei mai sfinți oameni, când ajung majoritari, ridică jihadul, contra "infidelilor". Am Coranul în limba română. Doamne, câte atrocități există în cartea aia blestemată.

Islamismul este o religie ce nu ar trebui lăsată să existe pe fața pământului. NU îi urăsc, dar credința lor, cheamă, efectiv strigă la adepții ei, să ucidă alți oameni, măi, cum e posibil așa ceva? NICIO ALTĂ RELIGIE nu mai face așa ceva.

Așa ceva nu e cu putință. Nu e cu putință! E de neacceptat. Intolerabil. Holocaustul islamic. Blestemații !
Nu, nu uciși, dar toți musulmanii trebuie izolați în câteva țări, unde sunt majoritari și să nu fie lăsați să iasă de acolo, ca să ucidă ei pe "infidelii" față de demonul allah., monștrii nenorociți ce sunt. Ei nu sunt oameni, sunt monștrii. Cele mai prefăcute ființe umane de pe pământ. Și acolo în țările alea unde să fie izolați, să facă ce vor ei și cât și când vor ei.

Cum ar fi fost dacă și Hristos ar fi adus legiunile de îngeri, precum avea putere să facă, pentru că era jignit, pălmuit, scuipat, răstignit, ucis, nu?
Ce-ar fi fost dacă și creștinii care erau băgați la moarte, timp de peste 300 de ani, la Colosseum, se ridicau la revoltă, se răsculau? Mai erau aplicate preceptele creștine de libertate?
Creștinismul este libertate absolută. Administrată corect sau greșit spre mântuirea fiecăruia. Dar HRISTOS NU OBLIGĂ. Pe nimeni niciodată, sub nicio circumstanță. Nu promite femei virgine, nu dă voie la 12 neveste, că doar nu au fost create 12 Eve pentru Adam, nu? Numai și numai nonsensuri, satanicești în coran.

În fine, m-am tulburat, iertare. Dar sunt foarte îngrijorat... Islamul, nu trebuie lăsat să existe pe fața pământului. Trebuie izolat.

Nu e bine ce spun, e lipsă de iubire. Dar Doamne iartă-mă, mai bine decât să ucidă ei pe cine vor, mai bine izolați.
__________________
Noul Testament ortodox e manualul normalității. Să citim zilnic din el, din Patristică, Dogmatică, Sfintele Canoane, cărți de la Sfinți ortodocși, nu de alte culte, ptr. a avea viață sfântă. În erezii nu e Duhul Sfânt, Har, Taine, Mântuire.

Dorim unirea tuturor în Sfânta Biserică fără ereziile lor. Hristos/Biserica/Creștinismul este și va fi ecumenic nu eretic-ecumenist, deschis la dialog și vindecare ptr. orice boală până la Parusie. Iubim toată Creația. Sunt 9 Sf. Sinoade Ecumenice.
Biblia

Last edited by Igor_Paslusnik; 06.03.2015 at 04:37:01.
Reply With Quote