View Single Post
  #1015  
Vechi 30.06.2015, 08:21:11
GMihai's Avatar
GMihai GMihai is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2015
Religia: Catolic
Mesaje: 1.596
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Igor_Paslusnik Vezi mesajul
Dacă un om nu e de acord cu alt om, nu înseamnă că omul ăla cu care nu e de acord e bolnav psihic.
Asta-i sălbăticie, ca să nu spun nebunie și boală psihică. Asta ar fi adevărata boală psihică. Precum s-a observat, eu nu am făcut niciodată așa ceva.
Nu ?!! Ia uite mai jos:

Citat:
În prealabil postat de Igor_Paslusnik Vezi mesajul
Nu compara truda lui Origen, Arie, Nestorie, Eutihie, Augustin, Didim, Evagrie, Macedonie, Maniheu, Eunomie, Valaam, Urban, Nicolae al II-lea la Roma, și alți nebuni, blestemați, slujitori satanei, anatema pururea pe capul lor, Doamne iartă-mă că i-am amintit

Nu, la un eretic, nu strălucește nimic. "puțină nebunie strică prețul la multă înțelepciune." - Eccesiasticul 10, 1. N-ai ce să culegi de la el, decât nebunie.

Citat:
În prealabil postat de Igor_Paslusnik Vezi mesajul
Nici chiar așa, userule GMihai. Asta-i hărțuire. Atac la persoană. Ai postarea raportată. Am tăcut și am răbdat destule de la tine. Dar acum e prea mult.

Sunt creștin, nu sunt sfânt, nu-ți răbd toate cuvintele de înjosire, nu-ți permit asemenea jigniri.
Măi omule, nu poți să înțelegi că a avea o boală nu este nici înjositor, nici jignitor ? Mai mulți useri de pe forum ți-au sugerat asta, unii mai voalat, unii mai direct. Când doi îți spun că ești beat, te duci și te culci, spune înțelepciunea populară. Când mai mulți îți spun că ai o problemă, te duci și încerci să o tratezi.

Nu e treaba mea să pun diagnostice; DAR - dacă vezi pe cineva șchiopătând, nu trebuie să fii ortoped ca să știi că omul are o problemă la picior. Îi spui că șchioapătă și, dacă e inteligent, se duce la ortoped să i se pună diagnosticul corect și să fie tratat. Dacă nu e, se va supăra și se va jelui că "l-ai insultat".

Citat:
În prealabil postat de Igor_Paslusnik Vezi mesajul
te rog de azi înainte să mă ignori, cum am să te ignor și eu, să nu mai vorbești despre mine, în numele meu, cum nu voi vorbi nici eu despre tine și în numele tău.
Câtă vreme vei continua să denigrezi creștinismul, pe un forum public, fi sigur că voi continua și eu să-ți taxez derapajele.

Last edited by GMihai; 30.06.2015 at 08:34:28.