View Single Post
  #22  
Vechi 08.08.2018, 22:02:23
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Sensul este cresterea duhovniceasca.

Eu nu vad niciun folos duhovnicesc ce poate fi adus prin levitatie, asadar nu cred ca aceasta ar fi dobandita prin asceza unui post sever, mai ales ca(dpmdv) are aplicatie doar in lumea fizica.

Forta gravitationala apare datorita miscarii de rotatie apamantului, iar pentru anihilarea ei ar trebui ca acel corp fizic sa manifeste o miscare opusa care sa anuleze aceasta forta magnetica.
"Mersul" lui Iisus pe mare este o pilda simbolica si are o cu totul alta semnificatie.
off topic
http://www.mixdecultura.ro/2014/12/c...za-gravitatia/

ergo, dle demetrius, forta gravitationala este mai mare pe o plaja decat pe varful unui munte, dar pamantul se invarte la fel.
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.
Reply With Quote