View Single Post
  #48  
Vechi 19.08.2017, 09:53:18
elenoirmiro elenoirmiro is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.09.2013
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 35
Implicit Pentru AlinB

Da Alin am discutat si am considerat toate mesajele, citeste mesajul meu anterior ca sa intelegi de ce sunt "pretentioasa".Din pacate cu acei oameni nu am discutat prea multe pentru ca nu aveau prea multe de zis, plus nimic de vreo carte citita sau alte lucruri mai profunde decat generalitati/banalitati.Plus majoritatea nu erau din Bucuresti,si deja am avut o relatie destramata din cauza distantei.
Nu am crize de agresivitate,daca m-ai cunoaste fata in fata si ai vorbi cu toti oamenii cu care m-am intersectat vreodata in viata asta de la 5 ani pana acum la 30 o sa afli ca sunt una din cele mai calme persoane pe care le cunosc, atat de calma si linistita incat de multe ori am fost luata de tampita,pentru ca nu ripostam cand mi se spuneau lucruri urate.De exemplu la fostul serviciu, gen de ce nu ma imbrac mai elegant etc,ma imbracam normal,dar nu extravagant,spre deosebire de colegele mele care nu vorbeau decat de toale si isi permiteau sa si le ia pe cele mai scumpe.Asa ca eram subiect de amuzament.Si nu ripostam.Ma rog pana cand mi s-a umplut paharul si mai ziceam si eu cate ceva.De cand am fost umilita la acel serviciu am inceput sa mai ripostez, dar nu cred ca sunt agresiva, nu mai agresiva decat tine stimate domnule Alin.Dar tu esti genul ala de om cum cunosteam eu un tip mare filozof narcisist care avea darul de a arunca finut ironii grosolane si apoi era calm si astepta ca cel de langa el sa se enerveze si dadea vina tot pe el ca e nebun sau are crize.Cam asa esti dumneata formulezi ironii subtile dar agresive prin natura lor si apoi de vina e tot aia care si-a permis Doamne sa riposteze in loc sa fie calcata in picioare.
Eu zic sa iti faci si tu un bilant al modului in care te comporti (virtual).
Ce te miri asa ca ala e singurul prieten pe care l-am avut? Da, pe bune, este singurul prieten pe care l-am avut.Nu mai intru in detalii ca sa nu ajungi sa ma bajocoresti si pe alte motive.Dar ca sa intelegi ideea, am fost o fata cuminte in general cum s-ar spune in popor. Si te miri ca sunt singura? NU te mira, pentru ca multi tipi "lumesti"cand au auzit ca sunt mai cuminte ca am principii de obicei a doua oara nu mai sunau nu mai vroiau sa auda de mine sau unul mi-a zis ca sunt un caz patologic.El era obsedat de treburile mai lumesti ca sa zic asa sa nu foloesc alt limbaj,dar pentru el eu eram opusul si eram patologica la varsta de 30 de ani in aceste conditii. Astia sunt barbatii si stiu si tipi credinciosi, unul este un amic care a facut teologia si care culmea si el m-a considerat ciudata,dat fiind ca el nu a fost asa de cuminte :)Nu imi place sa il vorbesc de rau dar iti spun ca sa intelegi ca sunt ca el sute si ca sunt de fapt majoritatea asa.Poate nu te miri de ce mi-am pierdut increderea in barbati. A stai, probabil si tu o sa ma consideri patologica pentru ca am 30 de ani si am fost altfel. Asa ca ma astept si la aceasta reactie. Doar ca iti amintesc ca stii..cam asa scrie prin canoane, dar se pare ca daca le respecti in zilele noastre esti considerat nebun.Ce era inainte normal, firesc, acum e invers. Femeia cea mai buna e cea versata si cu un palmares impresionant.Altfel probabil e ciudata/nebuna/frigida/dusa.
P.s.Ba da,nu ies niciodata in evidenta.Stai linistit, pe comunitate e doar o fotografie draguta si atat, care desigur imi scoate in evidenta trasaturile.Nu mi se intampla sa ma agat barbati pe strada sau sa intoarca privirea dupa mine.Nu sunt genul care sa ies nicaieri in evidenta.
Reply With Quote