View Single Post
  #7  
Vechi 28.12.2009, 18:37:24
Langu Langu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.02.2009
Locație: Madrid
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 543
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Langu
Implicit Parere personala

Sophia cred ca omul stramb prin credinta se indreapta,omul drept prin credinta se sfinteste.
Daca facem o analiza justa a noastra a crestinilor ortodxi,ne dam seama cat de radicali suntem.Suntem indemnati imediat de catre toti sa ne ferim de tot ce nu este crestin ortodox.Si eu am fost ajutat mult de catre un "pocait" din Slatina,Octavian se numeste,in timp ce "ai nostrii"rideau fiind convinsi ca nu voi reusi.Am cunoscut musulman,un om foarte corect si exemple sunt multe.Am practicat yoga,unde am invatat sa ma "ascult" si unde incepeam exercitiile cu Tatal Nostru,am citit Biblia Mormonilor,ceva din Mahabharata,Biblia Masonilor,am citit Evreii,Dumnezeu si Istoria,o carte excelenta si cu toate acestea raman crestin ortodox in credinta.Cel mai frumos moment l-am trait cand m-am spovedit.Parintele mi-a spus:Vezi frate Ioane cum te-a plimbat Dumnezeu peste tot si te-a adus l-a lumina?
Cunoaste oameni de alte confesiuni,vorbeste cu ei,pe cei buni respectai,de cei rai fereste-te caci una din Marile Porunci este Cauta pacea si o urmeaza pe ea.
Reply With Quote