View Single Post
  #10  
Vechi 04.03.2010, 11:37:21
Geony's Avatar
Geony Geony is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.02.2009
Mesaje: 908
Implicit

Citat:
În prealabil postat de amarius Vezi mesajul
Alta minciuna Geony care se crede despre NP, ca nu este pacatul stramosesc, precum scrie in salmi ,,in pacat m-a zamislit mama mea,, Nu este adevarat. Toata lumea se naste in pacat si prin pacat moartea, iar prin Isus sunt crestinii ,,avantajati,, ca trec la viata.
Am sa raspund la ambele postari...
De ce atunci Maica Domnului n-ar mijloci pentru noi in fata Fiului Sau din moment ce la Nunta din Cana Galileii a mijlocit pt tinerii miri?
Ce te face sa crezi ca Maica Domnului nu se roaga pentru crestini in fata Fiului Sau acolo sus?

Daca Iisus este pastratorul poruncii cinstirii parintilor, atunci cu siguranta El, care a luat trup imenesc din ea, nu permite ocara sectara la adresa ei. Ea este sus in ceruri langa Fiul ei, (cf. proorociei lui David:"De-a dreapta a stat IMPARATEASA, imbracata in haina aurita si preainfrumusetata") mijlocind pt toti cei care se roaga ei. Crezi ca rugaciunile mamei catre fiul ei nu sunt ascultate...

Cocluzii: mijlocirea de care ai vb in citate se refera strict la IMPACAREA dintre om si D-zeu, REALIZATA PRIN JERTFA DE PE CRUCE...atunci, nu azi...(Apostolul intareste convingerea lui Timotei ca ACUM suntem impacati cu adevarat cu D-zeu, prin lucrarea lui Iisus).
mijlocirea de care vb BO se refera la relatia actuala dintre om si D-zeu...
CAPISHTI???
Si as continua eu: De ce am mai avea azi nevoie de mijlocire din partea FIULUI inaintea TATALUI, din moment ce "toata judecata a dat-o Fiului"???
Reply With Quote