Subiect: Intrebare
View Single Post
  #8  
Vechi 08.11.2010, 20:42:24
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gmariusg Vezi mesajul
Am postat aceasta intrebare deoarece am de gand sa ma duc la spovedanie dupa 15 noiembrie cand incepe Postul. Am facut niste pacate foarte mari pe care simt ca doar acum le-am inteles si am in mine o gandire de genul:,, Acum ma voi duce la spovedanie, voi scapa de aceste pacate si voi putea trai o viata linistita daca nu le mai fac". Asta e rau?
Nu e rău. Cel mai important este să ai hotărârea nestăvilită de a nu mai face niciodată păcatele acestea. Să te nevoiești să nu le mai repeți și să te rogi ca Hristos să îți dea puterea să reziști ispitelor și tentațiilor.
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote