View Single Post
  #342  
Vechi 18.04.2010, 08:19:47
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Cuvant preluat de pe un alt threand

Jenica draga, te asteptam sa ne dai si exemplu. Am fi bucurosi sa apari mai des, nu numai cu aprecieri, ci si cu raspunsuri celor, care au nedumeriri.

Sincer, Anca as face-o daca as simti nevoia....dar, NU o mai simt.
Citesc forumul si am senzatia ca ne cunoastem doar dupa "cartea de identitate" dar..inimile nu le mai stim/simtim.
Aceasta lupta continua...aceast razboi dintre noi...mi-a umplut inima de amaraciune..
Daca odinioara ma simteam Acasa.. acum, ma simt strain intre straini.

Scriu rar..mai lansez o rugaminte...mai trimit un cuvant de mangaiere ( adesea in pm) celui oropsit.. Imi scria cineva recent in privat ca, in mesajele mele din ultima perioada se "citeste" multa amaraciune..

Amaraciunea aceasta vine din pricina patimilor mele si a nerabdarii in primul rand..apoi, din pricina postarilor de pe acest forum.
Sa dam raspunsuri..da, sa dam! Dar, cine le asculta? Cine? Suntem prea ocupati de a "raspunde ultimul"..pentru a mai fi capabili sa analizam...sa rumegam...apoi sa raspundem..
Cand unul jigneste...in secunda doi i se raspunde...Mai, poate unul e mai slab, stai putin....si mediteaza...poate ca e mai folositor sa taci sa te faci ca nu vezi..iar maine cand esti mai calm si tu si el poate...supararea nici nu va mai exista...

Dar mandria..de a ne fi terfelit "numele de crestin" e mare...
Scriam pe undeva... avem carti dar nimeni nu le mai citeste..avem exemple vii dar putini le urmeaza...

Cineva scria.. "Ne merge numele ca suntem crestini"..din pacate acesta e adevarul..Numele merge..dar inima?.. Numai citind cateva threanduri...pot vedea in ce stare se afla ea...
Are pr Arsenie o vorba "ati auzit de Iad dar nu-l cunoasteti!"..elocvent si intelept cuvant!

Nu am incetat sa postez din mandrie ci din amaraciune. Daca as avea suficient curaj..as ruga adminul sa imi stearga contul.. Dar mi-i jena pentru ca am facut-o deja de prea multe ori.

Maicuta Domnului sa ne miluiasca sa punem inceput bun fratilor. Sa punem inceput bun si sa iertam toate pentru Inviere!

In rest, Bucurie si Hristos a inviat!

Last edited by eduardd; 18.04.2010 at 08:27:59.