View Single Post
  #4  
Vechi 06.11.2011, 20:09:58
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Depinde de motivele care te fac sa gandesti astfel de solutii de"salvare".
Tu stii mai bine ce se intampla acolo,cum esti perceputa ca si angajat,care sunt recompensele si ce satisfactii ai lucrand acolo.
Poate ca sunt probleme pe care le poti solutiona in timp daca mai ai rabdare.

Este mai intelept sa-ti cauti alt job si cand il gasesti sa-l parasesti pe cel actual ,atfel fara nici un job ai putea sa cazi in depresie.

Chiar acum vreo doua saptamani am luat si eu o astfel de decizie,insa eu aveam 2 joburi.Nu intru in amanunte,unul dintre ele ma facea nefericita,dupa ce terminam programul acolo eram nervoasa,manioasa,frustata-o intreaga paleta de sentimente negative.Ma consuma foarte mult fara a-mi da mai nimic in schimb!Toate acestea din cauza unor oameni cu probleme de incredere care ma tratau necorespunzator.
Acum chiar daca bugetul lunar nu mai este asa impresionant,cel putin am scapat de migrene,de insomnie si de apasatoare sentimente negative.
Totusi simt ca am fost nedreptatita(tratata necorespunzator in raport cu serviciile aduse si experienta mea)si ma rog sa mi se faca dreptate!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote