View Single Post
  #27  
Vechi 12.02.2019, 03:27:05
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.882
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul

Iorest ce nu te inteleg eu, parca cauti in ce e rau,
Johnny sper să nu te superi pe mine, mă bucur să conversez cu tine fiindcă aduci subiecte generoase de discuții.
Eu vreau să văd o viziune de ansamblu asupra lucrurilor, ca să nu ne lăsăm furați de emoția firească de moment -- nerealismul nu e bun -- și eu mă bucur când sportivul român e de succes.

Dacă până acum unii jurnaliști exagerau cu portretul Simonei, săpt. trecută am văzut o jegoasă campanie electorală făcută de Boc pe spatele unui eveniment sportiv.

De ce încearcă toți paraziții aceștia politicieni și jurnaliști să se urce pe culmile succesului sportiv prin gesturi de slugărnicie ?
Și de ce nu auzim numai de sport când e vorba de sport, fără să mai pomenim de toboșarul din tribune.

Ce a făcut Boc săpt trecută egal ce a făcut Ponta la un meci Steaua-Ludogoreț în 2014:

Victor Ponta, campanie electorală mascată la Steaua - Ludogoreț? Un fotograf profesionist i-a urmărit pe premier și pe fiul acestuia în tribune..

Boc la tobă

Evident că oamenii manipulabili au căzut în extaz când l-au văzut pe Boc la tobă (apropo aproape că era toba mai mare decât el), eu mă întreb ce caută el acolo când Atribuțiile Primarului sunt altele și oamenii au nevoie de el în municipiu ?

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
cand mai sus am spus de ex cu Lucescu cum ii motiva pe cei care stateu pe tusa, cand era antrenor la Nationala, Dinamo sau Rapid asta nu mi-ai raspuns nimic. Trebuie sa ai mult tact cand esti antrenor, ca sa ii tii pe toti in priza chiar daca nu joaca , sa traiasca cu senzatia ca sunt valorosi, iar atunci cand este careva accidentat restul imediat sa il inlocuiasca cu succes. Asta face o mare diferenta intre un antrenor obisnuit si un superantrenor. Unii inca ii sunt recunoscatori lui Lucescu si dupa multi ani.
N-am vrut să mai vorbesc despre nea Mircea, am văzut că vin informații contradictorii despre el, ex un jucător care-i reproșează că i-a influențat negativ cariera.

EXCLUSIV Costel Orac interviu-eveniment: „Lucescu mi-a răpit pe nedrept participarea la Euro '84”


Costel Orac, fost fotbalist Dinamo București: Cine erau favoriții lui Lucescu?

„Cel mai mult a insistat cu Mateuț, care, în primele 6 luni, nu prea juca bine. La pauză, dacă scorul era împotriva noastră, ne certa pe toți, dar despre Mateo, aflat în aceeași oală ca și noi, zicea mereu că e singurul care a mișcat. Și lui Mateo îi era rușine uneori când apăreau astfel de episoade. Eu și Țețe mai explodam, mai ieșeam, ne duceam la baie. Deci Mateo a fost favoritul numărul unu al lui Lucescu, apoi Rednic și Andone. Dar nu s-a înșelat. Dovadă că, până la urmă, au avut atâtea meciuri la națională.”

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Si sa revenim la Simona . Simona imi aduce aminte de un coleg de Facultate. Jucam doua echipe poate mai mult de un an unii cu altii. Era unul cu noi in echipa un munte de energie si forta si si noi pe langa el sontac, sontac. La invatatura, sah, io stiu mai la ce, eram si noi buni, numai la fotbal nu prea.. Daca cumva nu era asta prezent o luam pe cocoasa destul de rau. Ne juca asta ,se mai rastea la noi, da mergeam ca unsi cand era el prezent.
Din păcate Simona s-a comportat urât față de Sorana, asta e viața, o fi greșit și Sorana, dar iată că Simona nu are aura angelică pe care i-o zugrăvesc unii jurnaliști.


Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Cam asa o vad si eu pe Simona s-a facut o emulatie teribila in jurul ei. Adica nu ajungea ca a castigat cele doua meciuri ale ei la simplu, trebuia victorie impotriva numarului unu mondial la dublu si uite ca au facut-o. Bravo ptr toata echipa!
Bravo ei, ce pot să-i zic, meritul sportiv însă nu-ți dă dreptul să le faci altor colegi viața grea.
Și Hagi un om pe care-l admir și pe care-l consider exponențial pentru viitorul fotbalului românesc a avut niște ieșiri din decor neprincipiale și presa la vremea aceea nu a trecut cu vederea.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 12.02.2019 at 03:30:10.
Reply With Quote