View Single Post
  #24  
Vechi 06.01.2011, 01:07:11
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Fii tare!

Citat:
În prealabil postat de MarinaAlca Vezi mesajul
Aceasta operatie ofera sanse MINIME, insa fara de ea, sansele sunt NULE. Deci, care rau este mai rau?
Draga Marina, sa ne rugam ca bunul Dumnezeu sa-i lumineze pe medici cand vor face operatia maicutei tale. Operatia trebuie facuta, fara doar si poate. Dimineata am s-o pun pe pomelnic, e mare sarbatoare , la fel si de ziua Sf.Proroc Ioan Botezatorul si si tot timpul pana isi va reveni...
Rugaciunea colectiva o sa te ajute foarte mult. Nu-ti pierde nadejdea, te inteleg foarte bine, sora mea e in aceiasi situatie, doar ca ea deja este operata, dar nimic nu e sigur. Imi spunea o maicuta sa ma bucur de boala ce s-a abatut asupra sorei mele, ca se va mantui. Sincera sa fiu, inteleg, stiu ca asa este, dar nu pot accepta. Mi se rupe sufletul sa ma gandesc ca ne poate parasi. Cand cel bolnav e alt tau, te doare. Totusi hai sa fim optimisti, increzatori si sa se faca voia bunului Dumnezeu. Doamne ajuta_ne!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "

Last edited by icamilin; 06.01.2011 at 01:24:23.
Reply With Quote