View Single Post
  #6  
Vechi 15.07.2009, 20:30:24
stoianov stoianov is offline
Banned
 
Data înregistrării: 15.07.2009
Mesaje: 5
Implicit Oare, Andreescu să fi știut încă de la început că este filmat?

Descreirea filmării ar face puțină lumină în acest caz. Noi ne-am axat foarte mult pe dedesupturile filmării, și am ajuns la următoarea întrebare:
Oare, Andreescu să fi știut încă de la început că este filmat? Dacă vedem filmul acela șocant, ne dăm foarte ușor seama de niște greșeli pe care le-a omis acesta.
Bogdan, dacă nu am fi știut că el a făcut intenționat filmarea, din privirile pe care le avea (foarte insistente) spre camera video, ne-am fi dat prea ușor seama că ceva este putred în afirmația cum că nu ar fi știut; dar, el a afirmat, de la început a știut și chiar el a inițiat toate procedurile flagrantului cutremurător.
să vedem ce reiese din perspectiva "Andreescu". Același lucru îl întâlnim: Preotul Andreescu Laurențiu se uita prea insitent spre camera video, chiar și în momentul începerii scenei principale. Același lucru se petrece și în momentul în care răspunde la telefon. Din instinct, luându-o din punct de vedere psihologic, Andreescu nu găsește alt loc unde să se îndrepte, decât înspre camera de luat vederi!!! Dacă stăm atenți, vedem că se apropie de cameră, la un momentdat ajungând cu jumătate de corp în spatele locului unde era așezată camera, ceea ce dă de gândit că aceasta era așezată la loc foarte vizibil, pe o masă, întrucât a avut spațiul de a se ascunde puțin în spatele acesteia. dar, să presupunem că acea cameră de filmat era bine'protejată încât să nu se observe. Cu toate acestea, dubiile în privința privirilor prea insistente asupra dispozitivului, nu încetează, întrucât în repetate rânduri Andreescu privea spre cameră! De câteva ori a avut prilejul de a privi în altă parte a camerei, însă, el numai în acea direcâie își îndrepta privirile. Am putea asocia foarte ușor cazul cu momentul în care cineva se lasă filmat, sau are camera pe automat și o urmărește din când în când să vadă dacă mai este deschisă... despre acestea, așteptăm să se aducă noi dezvăluiri, pentru a defini cu adevărat cazul.
Am spus aceste observații întrucât și alte persoane, dacă ne amintim, au apărut public, de bunăvoie să afirme și să vorbească pro-homosexualitate. Ei bine, nu am putea spune că acestea s-au întâmplat gratuit, ci... contra cost. Nu ar fi exclusă ipoteză, întrucât filmul are mult cântec dedesupt.... după cum zice vorba: "ochiul te trădează", întrucât privirile sunt insistente...

Doamne ajută!
Reply With Quote