View Single Post
  #38  
Vechi 26.04.2011, 23:41:01
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Si eu ma bucur pt tine,Cristian!
Ma bucur mai ales ca ai supravietuit acestei experiente,si nu-i lipsesti pe cei dragi de prezenta ta!
Cu toată sinceritatea, și cu un mic oftat , nu-mi face plăcere a vorbi de acest episod , și în general de mine ! Ne-am îndepărtat groaznic de mult de tema și rugămintea threadului de față ! Să nu supărăm pe inițiatorul thread-ului , care poate din smerenie a ales tăcerea ! Vreau atât a spune, și cu asta numai intervin, să ne ferească Dumnezeu de o astfel de boală, și mai ales să umblii prin spitale să faci radioterapie , chinoterapie , și investigații ce parcă nu mai au sfârșit. Mult mai groaznică e atmosfera, apăsarea , TOT , când ajungi pe la Oncologie . La Fundeni , chiar la intrare , e un panou uriaș , și fiecare scrie încurajări pentru cei bolnavi , alții își scriu durerea și disperarea . . . , apoi peste tot sunt bolnavi , copii în scaune cu rotile , fără păr pe cap de la tratamente, figuri pierdute, resemnate. . ., așa că , vă rog să nu mai discutăm ! Apoi , nu-i o bucurie fără de sfârșit că ai scăpat de cancer , căci poți să te împiedici de o piatră si ai pierit . Gândul la moarte să ne fie călăuză spre trezia noastră ! Azi suntem , dar peste o oră , o zi , o lună . . . nu se știe. Bucuria de azi, e tristețea de mâine ! Iertare de redactare, dar sunt pe mobil. Noapte bună !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote