View Single Post
  #17  
Vechi 16.02.2012, 14:00:01
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

O sa ziceti voi, bine probabil ca s-au facut niste lucruri mai deocheate. Eu nu l-am primit pe papa nici nu am fost la romano catolici sau protestanti, care e problema?


"NESTORIENII: Si inca ameninta Domnul si iata veni alta multime catre care cautand Domnul porunci de aduse si pre cel ce i-au inselat pre ei, si zice lui: Proclete necurate, unde sunt doua fete, care pentru mine ai barfit?......Deci venind ingerii cei de foc, si luminandu-l pre el. si pre toata multimea lui, si legandu-le mainile si picioarele, ii aruncara pre ei unde era Arie, si Macedonie, si cu satana la osanda"

Adica nu l-a aruncat numai pe Nestorie ci si pe TOATA MULTIMEA LUI.Adica nu numai cine a adoptat filioloque ci POSIBIL si toata multimea lui. Adica POSIBIL nu numai pe cine a primit pe papa ci si pe toata multimea lui de romani . Adica dai la saraci, faci milostenii si la judecata te gasesti intre eretici ca Sinodul a facut si- a dres prostii . DEci de aceea trebuie sa ne rugam pentru Conducerea Bisericii, pentru Biserica sa ramana ortodoxa si drept credincioasa, si pentru tara sa nu ne trezim in partea cea necurata. DE aceea rugaciunea asta e fffff importanta rugandu-l pe DUmnezeu sa te ajute, ca sunt multe capcane: Doamne forteaza-ma la mantuire pe mine si pe cat mai multi oameni. Pastreaza Biserica Ortodoxa romana si toate Bisericile curate si neeretice astfel incat la judecata finala sa fim intre cei buni. Da o conducere buna Romaniei.Si da ca Romania sa se numeasca Gradina Maicii Domnului, sa se bucure de ocrotirea Maicii Domnului. Amin.

Last edited by spre_rasarit; 16.02.2012 at 14:06:56.
Reply With Quote