View Single Post
  #205  
Vechi 14.02.2014, 13:51:50
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dalian Vezi mesajul
Lasă-l în pace pe Dalian. El e un tip insignifiant. Nu merită atenția ta.
Și nu mai tot umple kilometri de scuze, explicații și păreri personale.
Mai bine caută să te smerești că să te instruiești puțin astâmpărându-ți setea din ape mai adânci.
Important este ce crede Biserica nu opiniile tale proprii. Inventate sau culese de pe uichipedia.
Pari a fi un ateu de curând venit la credință care vrea să sară câte șapte trepte deodată și să ajungă în vârful grămezii dovedind tuturor ce mare profesor de teologie este el. Nu ești. Liniștește-te! Și nu te mai oțărî la oameni de 50 de ori mai inteligenți și mai documentați decât tine!
Da, eu nu am scris nimic despre iconografie pentru că învăț din postările unor oameni instruiți care scriu aici. Iar când apari tu cu googlecultura ta și cu pretențiile agresive mi se duce tot sporul.
Ți-o spun așa mai pe șleau, poate-oi băga ceva la cap.
Tu toate le vezi invers. Tu nu ma lasi in pace, nu eu. Tu esti agresiv si nu spui nimic. Tu ai cautat sa inciti la cearta, apoi ai pus paie pe foc.
Dimpotriva, te-am ignorat la inceput, eu discutam cu Eliza si tu te-ai bagat in vorba afirmand ca spun eu erezii sau ca sunt eretic. Vreo patru mesaje nici nu ti-am raspuns, pentru ca stiam dinainte ce fel de persoana esti din felul cum vorbeai cu ceilalti. In aproape toate mesajele tale pe forum nu ai scris aproape nimic, doar ii faceai eretici pe cate unii sau ii atacai. Ti-am spus ca de cateva ori am vrut sa iti dau raport, desi nu-mi erau adresate mie mesajele. Am mai vazut ca nu stii de obicei despre ce vorbesti, e doar un zelotism fanatic fara o baza pe invatatura.
Pentru ca ma acuzai pe baza unei aberatii ti-am cerut apoi dovezi ca sa argumentezi. Dupa ce ai devenit si mai agresiv si ti-am dat raport te-ai linistit un mesaj, fagaduind ca nu-mi vei mai scrie. Apoi iar ai inceput, la subiectul despre icoane, si atunci te-am ignorat. Tot datorita tie nu mai am de gand sa vorbesc cu Ovidiu si Alin, din cauza ca s-au bagat in cardasie cu tine. Stireana a fost banata pentru mult mai putin, doar pentru ca i-a spui cuiva ca are gandire sectara.
Daca vrei sa intelegi ca nu doresc sa am niciun dialog cu tine, consider ca esti o persoana care nu stie despre ce vorbeste, dar vrei sa te impui prin aroganta si rautate. Nu-mi mai adresa mesaje, vorbeste cu cine vrei tu. Probabil nu o sa te poti schimba si pana la urma vei fi banat.
Reply With Quote