View Single Post
  #3  
Vechi 21.09.2014, 18:25:58
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Theodore_of_Mopsuestia Vezi mesajul
Nu. Deloc. Malefic si, infinit mai important, prevazut de Biblie: "Si fiara face semne mari...". (Asta daca nu cumva e o fanfaronada a unei gasti scientistoid-masonice, ca sa mai ia bani de proiecte de la UE, NSA, NATO, si alte organizatii occidentale blestemate).
Ce mai zice Sf. Scriptura? Ca a treia parte din Univers, in frunte cu diferitele puteri ceresti (devenite astfel infernale) este corupta spiritual, si de aici si material (boala, moartea, etc., sunt ispravile baietilor cu coarne; caderea omului nu ar fi putut sa faca asa ceva). Asa ca acum intelegi de ce Dumnezeu nimiceste, in Revelatie, a treia parte din iarba, copaci, mari, etc? Nu mai vor fi cele curate si bune, facute de Hashem. Vor fi tot felul de porcarii, create acolo unde se intilnesc nano, genetica si ocultismul.
Vezi, prin postarea asta Dumnezeu ti-a dat ocaziunea sa intelegi o parte din Planul Sau, prezentat in Biblie. Accepta provocarea si deschide-te, nu mai fi un scientolatru la fel de ingust precum unii latrai confesionali de pe forum, dar cu semn schimbat!
Esti un om inteligent. Smereste-te; accepta mustrarile lui Albert si citeste Scriptura! Vezi si tu ca "miununata" cunoastere preface orice in arma sau sursa de bani. E de la Dumnezeu asa ceva? Nu.
Am citit scriptura, si mi-am dat seama ca daca o interpretezi literal, atunci nu intelegi nimic din ea.

Apocalipsa mi se pare ca este o carte care nu-si are locul in Biblie, mai ales in noul testament. In primul rand, cine este acest Ioan Teologul? De ce trebuie sa luam viziunea lui ca fiind adevarata?

In zilele de azi, daca cineva are o astfel de viziune, ori este doar un vis, ori il trimitem la spital...

Faptul ca oamenii au reusit sa creeze viata artificiala este un mare lucru, si arata cat de frumoasa este natura prin simplitatea ei.
Reply With Quote