Subiect: Postul negru
View Single Post
  #685  
Vechi 08.07.2021, 09:42:13
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 399
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Eu am dreptate cand iti zic: De la apusul soarelui dinainte de ziua de post negru pana la rasaritul soarelui de dupa ziua de post negru, asa se tine dupa Har si fara ceas.

De ce nu vrei sa ma crezi nicicum domnule Adri.iu91? Ai impresia ca te mint?!
Pai si tu ai dreptate, am scris acolo cine tine Mai mult De 24 De ore (bine am scris cateva) are puncte bonus la mantuire. Nu e niciun rau daca tii Pana a treia zi. Am uitat sa scriu si Asta La edit.

Concluzia e ca TOTI aveti dreptate inclusiv tu Moroco, adica degeaba ne contrazicem fiecare cand fiecare a zis un adevar si Petru7 La fel si Demetrius La fel. 😉

E adevarat si pe siteul official crestin ortodox (de la forum) ca se tine de la ora 18:00 cu o zi inainte Pana La Ora 24:00 noaptea a doua zi, cu ore De Intrerupere pentru cei care o simt ca pe o povara. Intreruperi La 15:00, sau18:00, 21:00 pt ca spune La Ora 15:00 Iisus a fost rastignit, Ora 18:00 a fost Dat jos De pe cruce, Ora 21:00 a fost inmormantat, Ora 24:00 s-a dus in Iad sa propovaduiasca Evanghelia.
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote