Subiect: AutoVortex
View Single Post
  #104  
Vechi 04.08.2021, 20:15:25
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 398
Exclamation

Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Dvs lucrati in vreun fel in aceasta lume si sunteti remunerat financiar?
Daca da... atunci slujiti lui mamona, pentru ca daca Dumnezeu ar fi cu dvs atunci ar face posibila calea Lui in care supranaturalul firii Lui ar facilita supravietuirea dvs fara a va supune in vreun fel legii omenirii.
In revelatie alesii lui Dumnezeu(cei 144 de mii) sunt protejati diving de zeitate astfel nu au semnul fiarei, dimpotriva au semnul lui Dumnezeu pe fruntile lor.

PS O sa raspund foarte greu pentru ca e vacanta, soare, valuri si caldura mare. Posibil din octombrie sa am mai mult timp.
Dupa 144 mii, completeaza cu asta te rog ca ai uitat sa mentionezi din Biblia Ortodoxa!!!! : "9. După acestea, m-am uitat și iată mulțime multă, pe care nimeni nu putea s-o numere, din tot neamul și semințiile și popoarele și limbile, stând înaintea tronului și înaintea Mielului, îmbrăcați în veșminte albe și având în mână ramuri de finic." ...

Pentru restul lumii @Demetrius (ok), @Iorest (esti de treaba), dobrin7m (sunteti ok, dar...), astazi m-am convins am fost la biserica si am intrebat pe duhovnicul meu (asa printre altele) de treaba cu semnul fiarei la vaccin, si a spus ca vaccinul nu are legatura cu semnul fiarei din Apocalipsa - nu are nimic de a face cu medicina, tot ce am auzit de la voi sunt doar talcuiri (cuvantul rostit de el e "talcuire"). Deci mi-a dat dreptate, speriati degeaba lumea cu "semnul fiarei" la vaccin cand de fapt nu are nici o legatura. Cine vrea sa il faca, cine nu NU si cu asta am terminat povestea! Nu ti se va scadea imunitatea daca il faci, depinde ce organism ai

Lumea care este speriata asa tare de Covid sau vaccin, provine de la faptul ca in cazurile rudelor lor apropiate sau prieteni, s-au intamplat sa se incadreze cei putini din 1-7% care pot avea reactii severe, care duceau si pana la moarte si de spaima lumea incepe propaganda anti-vaccinare, asta nu inseamna ca oricine face vaccin va muri 100%. NU! Adica psihologic si eu m-as simti super distrus emotional sa aflu ca anumite rude din familie ar ajunge la asa ceva, si e normal sa actionez ca anti-vaxxer (daca asa era intr-o realitate alternativa)
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."

Last edited by Adr.iu91; 04.08.2021 at 20:17:57.
Reply With Quote