Subiect: AutoVortex
View Single Post
  #110  
Vechi 09.08.2021, 18:35:52
Nietzsche Nietzsche is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2021
Mesaje: 171
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Mulțumesc sunt un profan nu un profund.
O alta divada ca nu intelegeti sensual cuvintelor. Profan = necredincios

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Nu toți politicienii sunt elite, Vanghelie de la sectorul 5 era o elită ? La vârf se cocoțează și mulți imbecili, oportuniști, fripturiști și pișcotari cu ascuțiș în coate care dau altora la ficat ca să urce ei, deci și mulți neisprăviți ajung acolo iar aceștia nu au absolut niciun scrupul în a manipula percepția maselor, emoția lor și sensibilitățile lor.
Domne' da chiar nu poti mai profund? Elitele tin de nivelul gloatelor. Cu cat sunt mai proaste cu atat mai inapti conducatorii.

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Hristos era din veac, S-a întrupat pentru a-l cunoaște omul și a trăit în trup pentru a ridica condiția umană spre mântuire.
Ce legatura are cu ce am precizat si delimitat eu? Niciuna! 0 nu aveti argumente nu faceti enunturi

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Era vorba de o identitate comună în Hristos, NWO nu-l vrea pe Hristos, a înlocuit epoca Peștelui IHTIS - Iisus Hristos cu epoca vărsătorului, a ghebosului care vine să înșele.
Identitatea este comuna in tipologie. Ca este Hristos prezent asta e o alta discutie.

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
În evul mediu nu au fost atât de parșivi ca acum să legalizeze sclavia prin tot felul de subterfugii contractuale care răpesc mare parte din timpul individului și-l fac să muncească încât abia reușește să acopere nevoi de bază, sclavia n-a ținut doar în evul mediu, ci și prin 1700 șamd, ultima sclavie lua de fapt persoane care trăiau din agricultură și muncă brută din Africa și le mutau pe alt continent să facă aceași muncă, dacă le făceau și niscaiva contracte din care să cadă câte o lețcaie, era începutul muncii corporate :).
Hai ca imi pierd timpul cu lalaiala
Reply With Quote