View Single Post
  #262  
Vechi 26.02.2021, 21:42:14
eusingur eusingur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.10.2014
Locație: Germany
Religia: Ortodox
Mesaje: 103
Send a message via Skype™ to eusingur
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Petru7 Vezi mesajul
Afirmațiile științei neagă afirmațiile Dumnezeirii. Prin toate teoriile și explicațiile ei false știința contrazice afirmațiile revelate de sfinți și prooroci.

Dacă neagă și contrazice și ”demonstreaza” atunci sigur nu confirmă pe Dumnezeu ci neagă și contrazice.

Vrăjitorii moderni, oamenii de știință, au în spate un aparat de calcul, de experimentare și demonstrare, iar apoi prin școli și massmedia se face o propagandă a științei prin trufia unei lumi întregi, prin trufia proștilor ce se cred deștepți căci au primit știința ca explicare a realității, a primit ”lumina” ei ca ieșire din noaptea minții lor și necunoștința tainelor. Pe baza tuturor acestor oameni slabi și amăgiți știința și lumea întreagă a științei neagă!

Nu vor să creadă în Dumnezeu și în afirmațiile Credinței pentru că ei își închipuie că deja știu adevărul, că i-a ajutat știința și totul e așa cum afirmă oamenii de știință.

Lumea e păcălită de oamenii de știință și oamenii din lume repetă fiecare ceea ce a fost învățat să creadă de lume că e adevăr. După ce ai făcut 12 clase la ateiști și una sau mai multe facultăți tehnice ateist-lumești și ai fost învățat să crezi că lumea are dreptate în afirmațiile oamenilor de știință a ei și mai ai și interese materiale și comerciale din asta atunci e foarte greu să te lepezi de toate teoriile și minciunile ei căci tu însuți te ții legat în lume și în minciunile ei vrând să minți așa ca ea trufind cu știina ei care defapt este o ruină, o moarte, o vremelnicie.

Decât să lupți pentru Adevăr ți se pare că îți e mai ”ușor” să accepți, vorba ta, ideea ta, că știința îl confirmă pe Dumnezeu și devi și tu un descoperitor, un om ce revelează idei științifice noi ce neagă lucruri greșite din știința mai veche și afirmă altele venind cu explicații noi și astfel slujești aceleiași științe care cu cât se înalță și se perfecționează cu atât se înșeală și se surpă mai tare.

Dacă căutarea oricărui cercetător (ateu sau antihrist) ar fi cinstită până la capăt atunci știința care este o Lumină ar confirma Divinitatea, afirmațiile lui Dumnezeu și dogmele Sale și cercetătorul s-ar converti la credința în Dumnezeu. Problema lor e că nu sunt cinstiți și nu vor să creadă nici măcar în dovezile științei lor și păstrează numai partea aia științifică-practică, aia care le susține credința lor, știința lor, pentru că nu vor să-și dărâme munca lor și ceea ce au fost ei învățați să creadă și toate teoriile lor la are au lucrat prin care au încercat și au ”izbutit” să-și explice toate. N-au vrut să creadă afirmațiile sfinților și proorocilor și trimișilor lui Dumnezeu dar până la urmă vor fi nevoiți să le accepte căci ele fac parte din adevărata Știință-Lumină ce vine prin Credință pe Cale de la Dumnezeu căci numai Sfântul Dumnezeu e Adevărul și Credința care mărturisește cum sunt toate cele create pe care Dumnezeirea le-a făcut și care vor fi doar așa cum afirmă Dumnezeu că vor fi ele.

Caută în aceasta teorie expusă de Moroco noțiunile gasite și în scripturi la Facerea să vezi cum le-a explicat de frumos. Eu am priceput fiindcă am citit. Nu poți să te exprimi pe ceva până nu citești, până nu pricepi ce vrea omul să zică.
...DEH...PETRE, PROSTU PARCA NU E PROST DESTUL, DACA NU E SI FUDUL...
asa zisa "stiinta" este in contradictie cu Dumnezeu, asta e si rotul ei, sa transforme ADEVARUL in minciuna, si minciuna in "adevar"