View Single Post
  #17  
Vechi 29.09.2010, 14:07:58
maria_ioana789 maria_ioana789 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 26
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MariaG Vezi mesajul
si mie mi s-a intamplat acum 2 ani. eram efectiv disperata sa raman insarcinata. imi doream cu ardoare un copil si s-a intamplat cand nu ma asteptam. testul de sarcina a iesit pozitiv, ne-am bucurat si am planificat o vizita la dr. chiar in ziua cand trebuia sa merg, am inceput sa sangerez. am mers la medic, care a confirmat faptul ca a existat o sarcina dar am pierdut-o prin avort menstrual. la fel ca si tie, mi-a spus sa stau linistita ca nu e nimic deosebit ce s-a intamplat, ca li se intampla multor femei si habar nu au ca au fost insarcinate si ca au pierdut sarcina. din acel moment am devenit paranoica, gandindu-ma ca poate mi s-a mai intamplat inainte si o sa se mai intample, si nu voi reusi sa am un copil.
m-am invinovatit foarte tare, pt ca, cu multi ani in urma, am facut un avort la cerere. cea mai mare greseala a vietii mele, pe care eu nu o voi putea ierta vreodata, daramite Dumnezeu. m-am gandit ca asta e pedeapsa mea, sa ma caiesc si sa nu mai pot avea vreodata copii. tare speriata am fost de acest gand, dar Dumnezeu s-a indurat de mine si mi-a daruit un copilas, care are acum un an si 2 luni.
nu te mai gandi la ce s-a intamplat. mergi si te spovedeste (cum bine spunea cineva mai devreme) si fii rabdatoare si increzatoare, ca Dumnezeu iti va da si tie in dar un copilas in curand.
Ma bucur pentru tine ca acum ai un copilas, si eu imi doresc mult, nu am facut niciodata vreun avort la cerere, dar cand am auzit ce linistiti sunt doctorii si eu, ca tine m-am speriat ca mi s-a mai intamplat. Acum, asa cum am fost sfatuita, luna asta nu, dar luna viitoare incercam si sper sa se intample minunea si la noi... Doamne ajuta
Reply With Quote