View Single Post
  #111  
Vechi 13.03.2010, 06:08:10
Adriana98's Avatar
Adriana98 Adriana98 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 130
Implicit Cum m-a salvat Sfintul Nectarie de la operatie

Sfintul Nectarie m-a ajutat si pe mine de multe ori, cand m-am simtit rau. Imediat dupa ce ma ungeam cu un pic de mir, totul trecea si ma simteam dintr-o data, ca si cum nimic nu ar fi fost.
Acum cateva luni, avand probleme cu unul din ochi, solutia propusa de medic a fost operatia. Cu cat se apropia termenul, cu atat teama imi crestea. In fine, veni si ziua cea cu multa teama asteptata si ajungand eu la clinica, inainte de a intra in sala de operatie, a trebuit sa indeplinesc inca unele formalitati. Astfel, s-a constatat ca termenul de valabilitate a unuia din documentele cerute expira taman in acea zi (lucru foarte ciudat, deoarece cu o zi inainte, acelasi document fusese valabil si nu reiesea de niciunde ca ar expira in ziua urmatoare ...). În concluzie, au refuzat sa-mi faca operatia, iar eu, in loc sa fiu dezamagita, am rasuflat usurata, bucurandu-ma ca am scapat. Trebuie sa mai spun ca in acea dimineata, ma gandisem cam asa: ce bine ar fi, daca Sfintul Nectarie m-ar putea ajuta sa scap de operatie si mi-ar rezolva el problema ! Lucru care datorita Sfintului Nectarie s-a si intamplat, iar de atunci, ochiul cu pricina nu m-a mai suparat deloc.

Multumesc din suflet, Sfinte Nectarie cel grabnic ajutator !
Reply With Quote