View Single Post
  #5  
Vechi 22.02.2022, 23:06:36
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.964
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Sa revenim la oameni importanti. Domnul Becali nu se gandeste numai la binele lui Iorest , se gandeste si la binele altora. A adus masini cu medicamente, intr-un interviu si domnul Sorin Rosca Stanescu ii multumeste ca la ajutat cu medicamente cand unii din familie nevaccinati au trecut cu bine prin boala. Mai mult un camion adus cu medicamente a fost retinut( al doilea) la vama si nu a fost lasat sa treca. Vrea sa fabrice pe cheltuiala lui medicamente ptr tratarea Covid dar nu este lasat.
Dacă nu venea revoluția nea Gigi era doar un cioban înstărit, din oierit se făceau bani atunci dar nu era milionar în euro, nu schimba terenuri cu armata cu o valoare defavorabilă armatei, nu apărea la tv, nu putea folosi marca clubului armatei, nu vindea terenuri supermarketurilor, nu era dezvoltator imobiliar etc.

O să vezi câți merg pe străzi acum sau în maxim 2 ani cu facturile la energie, taxe venite din green deal, impozite șamd că le vor fi executate silit proprietățile.

După ce faci escrocherii cu armata sau orice fel de escrocherie, poți să fii filantrop, să construiești ce vrei să o faci pe bunicuțul simpatic să comanzi chiar și călugării fără să ai un an de ascultare în mănăstire.

Ideea e simplă oricine a furat de la 10.000 de euro în sus din bogăția publică, a distrus avutul țării și implicit pe alt român mai lipsit de apărare care a rămas în stradă, a trebuit să plece în diaspora să facă munci umilitoare sub calificarea lui etc.

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
https://www.youtube.com/watch?v=Ftwsjb_XLDU
Gigi Becali: ”Fabric medicamente pentru toată România, fac cadou. De ce nu mă lasă?”
Ma impresioneaza grozav cand il aud si imi place grozav marturisirea ce o face. Eu cred ca Steaua va lua campionatul ca ai lui, cred toti, sunt nevaccinati, si in mod normal o sa-i bata pe restul DE NU SE VAD. Cred ca in Liga campionilor n-o sa-l lase ca le va fi frica ca vor lua bataie echipe mari(Stiti lupta lui David cu Goliat), si o sa bage la inaintare povesti ca echipa e neintepata. Simplu Un OM CU CARACTER, acum are o recunostiinta mare ptr tot ceea ce i-a dat Dumnezeu, si vrea sa faca bine asa cum poate.
Vreo 40% au luat serul din echipa lui.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote