Subiect: AutoVortex
View Single Post
  #163  
Vechi 04.12.2022, 08:56:46
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.952
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
"Toate aceste semne ni le-a prorocit părintele Arsenie prin anul 1945-1946 și ne-a citit [tălmacit] din Biblie de la Apocalipsă că se va ridica de la Răsărit un popor fără cruce, va bântui casele oamenilor, le va dărâma, le va nimici, se va călca om pe om, se va mânca carne de om și se va bea sânge de om. Cine va rămâne din războiul acesta va fi ales ca grâul din pleavă. Pleava zboară, iar grâul rămâne. Se va alege cine va rămâne. Părintele ne-a spus: „Nu vă spun de la mine. Așa scrie în carte, în Biblie" - toate indiciile ar putea duce catre China (pentru ca aceasta e o tara de la Rasarit, adica din EST), pentru ca ti-am zis la ei este interzis sa promovezi crestinismul. Si nu cred ca va cade, e o tara de putere mondiala, desi s-ar presupune ca rasa galbena va disparea...Intr-adevar antihristu vine de la evrei, dar asta cu dusmanul din Rasarit o sa fie o parte din prigoana mare.
Arsenie Boca nu a trăit după 1989 să poată să confirme cele scrise în numele lui, profeția nu apare în cărțile lui directe.
Ce interes ar avea China să invadeze militar Europa, nu văd niciunul, de unde ar scoate combustibil să-și alimenteze mașinăria de război pe distanțe de mii de km, cum ar trece iarna dacă s-ar mobiliza.
Dificultățile logistice fac imposibilă o asemena teorie.

Mai degrabă China investește strategic în Serbia de exemplu, asta e altceva.

E posibil să fie însă o foamete și să se ajungă la canibalism, dacă se vor distruge fermele.

Guvernul olandez va închide 3.000 de ferme pentru a respecta regulile UE. Agricultorii, forțați să-și vândă voluntar fermele: Nu există nicio ofertă mai bună!

https://r3media.ro/guvernul-olandez-...erta-mai-buna/

Vă dați seama ce foamete va urma fără ferme, e vital să ai doi-trei porci în gospodărie la țară, niște găini, niște capre pt lapte că vacile sunt mai greu de crescut, niște iepuri, niște oi date la saivan la cioban.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Credeam ca imi urezi bafta pe noul drum, de IT-ist :))) .
O parte din domeniul IT va fi folosit împotriva omului de rând, să-l îndosarieze electronic, să-l urmărească.
Știu oameni care au lucrat la implementarea tehnologiei 5 g, it-iști și ei, n-am încredere în domeniul IT.

Toți oamenii care se retrag se feresc chiar să aibă un celular la ei pt că se face triangulație - satelit-device-releu, în vremurile din urmă cine va fugi va trebui să scape de it.

Urmează și Internetul obiectelor, internet of things - toate vor avea rfid în ele și frigiderul și microundele și omul va fi un obiect dacă va avea Radio Frequency id.


Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Daca stam sa ne gandim asa negativ, ar indica scuze ca sa nu se munceasca in acest domeniu. E ca si cum ai zice, "nu vreau sa ma fac navigator, ca o sa se scufunde vaporu imediat cum ajung acolo"....mai....trebuie sa avem incredere in Dumnezeu.
Fiecare e liber să-și aleagă cariera, nu pot să spun omului ce să facă, însă o parte din IT e rea, nu spun că un freelancer lucrează acolo, dar cine implementează 5g (și 6 g e posibil în curând), deja e parte din efectul asupra umanității.


Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Astea cu black-out-ul (daca sunt adevarate) sunt chestii temporare, nu permanente ca sa nu se mai lucreze. :)) Isterie la Constanta? Nu am auzit de asa ceva...si sunt de aici :))), e posibil ca tu sa fi citit o stire de gen clickbait.
Frate județul Constanța e mare, dacă n-ai auzit tu nu înseamnă că nu există, uite un alt site deci o a doua sursă:
https://www.dcnews.ro/la-constanta-n...ut_896921.html

S-au epuizat generatoarele din toate cele 3 magazine de bricolaj mare Leroy,Dedeman și Hornbach atunci când era știrea, între timp s-or fi reaprovizionat, mi-e lene să dau copy-paste la știre, dar mă gândeam că intri pe link.

Trebuie avut grijă și la anunțurile astea cu black-out că unii le folosesc ca pe niște acțiuni la bursă, induc o spaimă ca unii să-și cumpere baterii, lanterne, generatoare etc să se facă vânzări.

Panouri solare însă vor trebui instalate, dar mi-e că și pe alea le va putea confisca statul, le va naționaliza cumva și vor deveni ale lui tot ce produci, deși sunt pe proprietatea ta.
La bloc unde să bagi panouri, doar pe acoperiș, dar n-ar vrea ceilalți proprietari dacă sunt în contra.

Am fost într-un supermarket când a căzut curentul, adio tranzacții cu bani electronici, cine nu avea cash stătea degeaba la coadă, apropo de banii cash, dacă se vor scoate, ori ți-i poate bloca banca ori va trebui să te aprovizionezi din timp dacă nu-ți blochează tranzacția.
La pană de curent, cardul de debit e doar un plastic.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 04.12.2022 at 08:59:48.
Reply With Quote