View Single Post
  #16  
Vechi 26.01.2013, 23:49:50
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Camy93 Vezi mesajul
exista ceva ce pot face? oricat de greu ar fi.. o cantare, ceva sa ma linisteasca... vreau sa II arat Domnului ca imi pare rau, ca ma caiesc sincer. cum poate accepta cainta mea?

pt. cei care au intrebat de religie: mama e ortodoxa, tata e musulman... dar nici unul nu dau dovada ca isi iau religia in serios....
Dragă Camy, născută în 93(probabil), m-a impresionat mesajul tău mai mult decât pe tine, încât lacrimile mi-au curs dinainte de a citi că și voi ați plans, ceea ce iarăși mi-a dat încredere că, poate, sunteți făcuți unul pentru altul; o să o puteți lua de la început, dar va trebui să faceți amândoi/fiecare spovada.
Ca să înțeleg mai bine te-aș ruga să ne mai spui câte ceva.
Alexandru este român? El le-a spus părinților lui?
Unde este cea mai apropiată Biserică Orotdoxă(caută pe internet)?
Ce te-a determinat să le mărturisești părinților situația voastră? Minciuna(impostura) din fiecare zi?

Vei fi iertată cu siguranță după ce te vei spovedi la un preot ortodox și după împărtășanie cu trupul și sângele lui Hristos.

În legătură cu mama ta va trebui să ai răbdare și să-i depășești de-acum așteptările, să-i povoci mulțumiri; nu va fi imposibil deoarece i-ai produs deja o mare amărăciune și oricum vrea să te ierte.
Editat ulterior:
Am recitit mesajele apărute intre timp și ințeleg că nu ai fost botezată ortodox fiindcă tatăl tău e musulman. Alexandru e ortodox?
Se pare că lipsesc informații în continuare.

Last edited by Demetrius; 26.01.2013 at 23:55:21.
Reply With Quote