Subiect: intrebare
View Single Post
  #18  
Vechi 15.07.2009, 23:27:02
elenadana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de cristinamaria Vezi mesajul
Elena, voi citi si celelalte posturi (din pacate am foarte putin timp dar voiincerca) insa eu raman la parerea mea. Pacatul s-a produs deja in mintea ta, prin felul in care te gandesti la acest om, nu ca tu sau el ati si face ceva in acest sens.

Chiar daca te-a ajutat mult in problema sorei tale, sunt sigura ca se bucura ca a putut fi de ajutor, misiunea lui s-a incheiat (inteleg ca sora ta este vindecata) si il poti patra doar in minte, cu amintirea unui om deosebit (nu e tocmai sfant, poate o sa devina). Eu te sfatuiesc insa sa nu il mai vezi, pentru ca nu il vezi ca pe un duhovnic. Nu-ti hrani mintea cu astfel de sentimente, nu e bine.

Gaseste-ti alt duhovnic.
Aveti dreptate,pacatul e si cu gandul,nu doar cu fapta.
Iar in legatura cu sora mea,trebuie sa ne rugam continuu,asta e o boala care oricand poate recidiva,Doamne fereste!Si cand am ajuns la acea manastire,un alt calugar m-a trimis la dansul,o fi ceva,s-o ruga mai puternic....eu stiu de ce toti m-au trimis la dansul?!Si din cauza asta nu pot sa renunt.
Am mai scris foarte mult pe ''Calugarul''.(''ce se-ntampla cu cei care parasesc manastirea'').
Multumesc de sfaturi.
Reply With Quote