View Single Post
  #30  
Vechi 13.02.2019, 15:23:47
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Dezvaluiri din echipa de Fed Cup: Simona Halep a trimis-o pe banca de rezerve pe Sorana Cirstea

Directorul turneului de la Bucuresti..., spune ca Simona Halep a fost cea care si-a dorit ca Irina Begu sa fie a doua jucatoare ce evolueaza a la simplu contra Elvetiei.

"Simona Halep este un fenomen social si este normal sa aiba un cuvant de spus. Daca vrea sa joace cu Begu, joaca cu Begu", a spus... la Telekom Sport.
De aceea e bine sa verificam mai multe surse, aceea era o presupunere a ziaristilor, adevarul era in alt articol: https://www.digi24.ro/stiri/sport/ro...uparata-916036
"Simona Halep s-a arătat deranjată de informațiile potrivit cărora ea a ar fi decis ca a doua „rachetă” a României în întâlnirea cu Elveția să fie Irina Begu, mai slab clasată decât Sorana Cîrstea. „Chiar dacă aș putea să fac acest lucru, nu este genul meu”, a precizat ea, citată de News.ro.

Fostul tenismen Dumitru Hărădău a deschis discuția, dorind să precizeze că Halep i-a reproșat faptul că ar fi dat o declarație, în care ar fi spus că Begu a jucat pentru că așa a vrut liderul WTA. Hărădău a negat că ar fi spus așa ceva.

„Nu eu am ales echipa, ca să fie clară această treabă. Chiar dacă aș putea să fac acest lucru, nu este genul meu. Sunt liderul echipei, dar nu am spus niciodată ce să facă celelalte fete. Domnul căpitan a ales echipa și se pare că a ales-o foarte bine. El a venit cu aceste idei și noi doar le-am respectat și ne-am făcut treaba pe teren”, a replicat Simona Halep."
De asemenea, tot de acolo reiese ca nu Sorana nu ar fi spus ca Halep ar fi cerut sa joace Begu si nici nu stim daca s-a suparat, era tot o presupunere ziaristica. Probabil s-a suparat ca n-a fost inclusa in echipa, avand in vedere ca dupa aceea s-a si retras.
La ultimul meci in Fed Cup am avut o alta atitudine, Monica Niculescu i-a cedat locul la dublu lui Halep, aceasta incurajand-o sa joace ea.
Si eu am citit atunci acest articol, dovada ca Sorana n-o felicitase pe Halep. Eu ma refeream la retelele de socializare, pentru ca nu au venit jucaotarele acasa la Halep sa o felicite, au scris pe facebook sau pe twitter. Si stiu ce spun pentru ca o perioada i-am urmarit si paginile Soranei pe cele doua retele, aceasta le felicita pe alte tenismene sau tenismeni, ba chiar si din alte sporturi, despre Halep nu mentiona nimic niciodata.
Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Depinde unde trasăm modestia, dacă modestie e să ai 5 bolizi de lux, pensiune și hotel în Brașov de câteva mil euro, să te răstești la antrenor și să spargi rachete de sute de dolari de nervi că ai pierdut cu jucătoare mai slabe pe hârtie atunci, da are modestie.

Criza de nervi pentru Simona Halep: A rupt o racheta in turul I de la US Open
Poti sa fii modest si cand esti bogat si mandru cand esti sarac. Probabil nu ai inteles, ma refeream la mandrie. Se spune ca poti vedea caracterul unui om cand ii dai puterea. Sunt multi care devin increzuti cand cred ca ajung mai sus. Halep e o persoana extraordinara, nu stiu cum ai vazut tu altceva. Nu e sfanta, evident, a si spus ca nu merge in fiecare saptamana la biserica, ceea ce nu e un lucru bun. Spune ca are la ea tot timpul iconite si crucea. Si are si defecte, evident.
Reply With Quote