Subiect: Vorbe de duh
View Single Post
  #1  
Vechi 07.02.2010, 20:02:34
mena2376 mena2376 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Mesaje: 4
Implicit despre relatia dintre sot si sotie

Ne invata Sf. Ioan gura de aur sa stam langa sot chiar daca acesta nu e atat de nevoias in credinta la fel ca sotia,dar cand am un sot care opreste radioul cand ascult slujba,si incearca sa ma convinga ca nu e totul sa mergi la biserica tot timpul,ce-i de facut.Stiti ce mi-a spus astazi ca nu exista viata de dincolo,ca raiul si iadul sunt aici pe pamant .I-am spus sa vb .cu Duhovnicul lui,ce sa vorbeasca a zis,el nu asculta de popi,ca s-a saturat de popi,ca sunt toti escroci(lucreaza intre ei,dar in loc sa devina mai crestin,mai rau s-a indepartat),ca s-a saturat sa auda slujbe.Cum poate gandi astfel?Eu cum traiesc langa un astfel de om,ce sa ii spun?ca nu mai stiu sincer.Zice ca daca exista Dumnezeu de ce nu ne ajuta si pe noi?Aici e drept ca nu prea avem ajutor,nu avem casa,am sperat ca vom cumpara una la tara prin banca si in realitate,nu se poate,nu ni se acorda nici macar pentru o casa mai ieftina credit.Si da este dezamagit,dar eu cred in continuare in Dumnezeu,si sper sa se faca o minune.Dati-mi va rog un sfat.Va multumesc.Slava lui Dumnezeu.
Reply With Quote