View Single Post
  #316  
Vechi 14.06.2021, 14:20:19
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
http://noul-ierusalim.ro/index.html

Uite aici cuibul sectar. Si invataturile lor si cartile lor sectare sunt acolo.
Puiule al baronului de Miunchauzen, iata ai mai pacalit un om si l-ai intoxicat cu necredinta ta in cele 7 Trambite Apocaliptice. I-ai bagat in cap confuzia SC-NIP cu neoprotestantii care cauta prozeliti. M-ai confundat din nou cu Ewald Frank-enstain si te lauzi cu lupta ta.

Cele 7 Trambite Apocaliptice nu sunt secte, nu sunt trompete sectare ci @gpalama este un mincinos, un mitoman notoriu si multi cad in plasa lui.

Iata ca si pentru Adri.iu91 nu mai conteaza adevarul ci barfa, minciuna, calomnia si asa isi explica si el ”comportamentul” meu... adica necredinta lui in Teoria PacMan3D-nD lasandu-se intoxicat de confunzivul @gpalama care confunda teoria PacMan3D-nD cu teoria pamantului plat si pe mine cu Ewald Frank-enstain ca sa amageasca. Nu e nimic ciudat sau infricosator in sCNIP. Am fost acolo de multe ori si sigur acolo graieste Hristos-Cuvantul! Iar Trambitele si ucenicii sunt oameni cinstiti, buni, cuminti, curajosi, sfinti, crescuti si educati de Domnul, deci intelepti, smeriti, blanzi, ortodocsi cu adevarat.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Nu am auzit de asa ceva...ever. Dar se explica comportamentul lui, are logica ce zici. Am cautat pe net, vad ca e o singura biserica in Romania. Arata ciudat biserica si afara, si inauntru....e cam spooky! Vad ca nu e "acreditata" de BOR
Domnule @Adr.iu91, Cele 7 Tr.Ap sunt Trmbita Apocaliptica a Domnului Hristos-Cuvantul si prin Cuvantul lui Dumnezeu scris in Cartile Albe se implineste Lucrarea Apocaliptica.

Nu te lasa pacalit de cei ca @gpalama din ortodoxie sau din alte culte care introduc necredinta lor in tine ci mai bine citeste si lamureste-te de unde este Cuvantul lui Dumnezeu, apoi crede si urmeaza ortodoxia asa cum este ea in carte. Calea adica ortodoxia este Hristos-Cuvantul impreuna cu sfintii si nu tot felul de necredinciosi care te pacalesc ca Trambitele sunt neoprotestanti sau demonizati.

Nu vezi pe @gpalama cum minte barfind de parca ar stii el mai bine si cum te lamureste el ca eu nu sunt ortodox, ca cica as cauta sa fac prozelitism si ca prin Cele7TrAp. n-ar sulfta Domnul ci ingerii cazuti sau oamenii rupti de biserica?

MINTE deci lamuraste-te cautand adevarul Adevarat si apoi crede urmand Credinta!

Ce prozelitism fac daca Hristos-Cuvantul te invata sa nu-ti lepezi haina ortodoxa, botezul, Calea cea stramta?

Revenind la subiect, Teoria PacMan3D-nD nu o gasesti la nimeni din lume asa ca @gpalama minte de ingeata apele cand ma face platist sau ca teoria e o inventie a celor din NIP. Teoria asta e marturisirea mea ortodoxa despre Creatie si nu e ceva propovaduit de cineva din ortodoxie sau din NIP sau din alta parte. Deci ca sa te faca sa nu crezi in Adevar, vicleanul @gpalama e in stare sa minta orice cat mai credibil si astfel sa te desparta de Dumnezeu prin credinta ta in minciunile lumii. Nu te lasa sedus de minciunile lui ci cauta Adevarul si crezand vei gasi ceea ce cauti.

Cum ar putea fi locul in care ne aflam daca 73% din suprafata de deasupra e apa si apa e plata?
Nu vezi cum te amageste sa visezi un glob?
Asa te amagesc unii ca @gpalama si ca Cele7Tr.Ap. sunt neo-protestanti ce s-au rupt de ortodoxie si ca eu fac prozelitism.

Nu fac decat sa-mi marturisesc credinta in ortodoxie si in Cele7Tr.Ap. adica o Credinta Ortodoxa Intreaga... la care am mai adaugat si credinta in Teoria PacMan3D-nD, caci asa vad cu ochii mei si cu ochii mintii locul in care ne aflam.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91
Dar se explica comportamentul lui, are logica ce zici.
Nu are logica ci minciuna si viclenie si logica e doar ca sa le lege intre ele plauzibil, credibil... cu asta te pacaleste.

Ce comportament ti se pare ca am?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 14.06.2021 at 14:40:51.
Reply With Quote