View Single Post
  #318  
Vechi 29.06.2021, 14:21:09
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
Citat:
În prealabil postat de Moroco
Domnule Bârnabas oximoron,

1. Da-mi o sursa, da-mi un link, da-mi o proba ca vine din lume. Teoria PacMan3D-nD vine de la Dumnezeu.
2. Daca ai gasit la altii din lume arata-mi, arata probe. Gasesti referiri doar in Scriptura si la sfintii parinti.
3. Daca e atat de simpla precum spui cum de nu o pricepi si nu vezi concordanta cu realitatea inconjuratoare?

E clar cine e prostul daca sustine ca e simpla dar nu o gaseste reala, adevarata. Deci e clar ca nu poti pricepe si nu poti crede in ciuda simplitatii!
Tu esti prost de bubui.
Pamantul e mare de se vede cu ochiul liber si sunt filme poze facute de zeci de ani.
Cauta Dacul liber pe Youtube, poate te lamureste el cum e cu lentila ochi de peste si cum sunt facute toate filmele si pozele cu pamantul glob!

Citat:
De 500 de ani oamenii au ajuns la concluzia ca e rotund, vazand. Si folosesc informatia asta.
Vazand? Pai au vazut apa plata in proportie de 73% din suprafata totala? Aia se vede!

Citat:
Ce dovezi sa dau unui dezechilibrat care e bun de spitalul 9.
Dovada ca ai vazut tu un damb de apa!

Citat:
Tu esti caz patologic de psihoza mistica.
Asa zic toti ateii, toti egipsihologii lumii si te transforma in leguma. Te intreaba daca auzi voci. Ce ai putea raspunde? Apoi, dupa mintea lor, esti vinovat ca auzi. Daca ei nu aud si nu vad diavoli atunci tu ai delir mistic sau psihoza mistica. Pai si Domnul Iisus Hristos in pustia Carantaniei a raspuns cu vocea la cele 3 ispitiri ale satanei. Probabil ca azi si lui i-ai zice ca are psihoza mistica. Nu chiar tu ma acuzi mereu de satanism sau neoprotestantism? Esti psihotic? Crezi in tot felul de voci? Astea iti spun tie ca as fi eretic?

Citat:
Cu astfel de indivizi le recomanzi spitalul 9, medicamentatie, un doctor priceput, altceva nu prea mai ce sa le zici.
Ai incredere in legumizarea mintii? Inseamna ca esti un terminator. Daca asta inseamna ajutorul pe care-l recomanzi celor cu probleme inseamna ca esti un calau!

Citat:
Esti deja intr-o zona a medicalului nu a normalului.
Zice vulpeul auto-inaltat in ”intelepciune” ravnind dupa cash! Esti decat un pui al paronului de Mieuhauzen care faci pe altii nebuni ca sa-ti dea lumea dreptate si slava. Miauna la alta masa!

Citat:
Imi pare rau ca am crezut ca am pe cineva sanatos in fata. Dovezile arata ca esti caz medical.
Care dovezi? Ca nu te cred, ca nu te ascult, ca nu fac ce zici, ca nu te urmez? Pai in cine te-ai erijat? In duhovnicul meu? In seful meu? In psihiatrul meu? Tu te-ai erijat in Duhul Sfant. Doar ca tu minti de ingheata apele!

Citat:
Si as recomanda si adminului din nou, sa ia masuri impotriva unui caz medical cum esti tu.
Da,da, recomanzi tu, Torquenada ce sa faca adminul.

Iata ti-a inchis firul de discutie. Mi-am permis doar sa-ti raspund aici caci e un drept constitutional. Dreptul la aparare!.. cand cineva te face pe toate firele de discutie, nebun, prost, satana, eretic pentru faptul ca marturisesti ca mirean ortodox din poBOR credinta in Cele 7 Tr.Ap. nevrand sa desfintezi Apocalipsa din Evanghelii!

Deci Cred in Hristos-Cuvantul si nu ma lepad de El si El ar fi sa fie si Dumnezeul tau daca chiar te crezi crestin-ortodox!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 29.06.2021 at 14:24:10.
Reply With Quote