View Single Post
  #480  
Vechi 22.02.2024, 16:58:29
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de SerbanC Vezi mesajul
Imi cer scuze pentru ca nu am apucat sa citesc tot ce s-a scris de abia am descoperit forumul si vreau sa intreb ipotetic. Cand cineva decide sa se calugareasca si lasa spre exemplu casa finului, nu unei rude de sange, este o gresala pentru ca nu imparte la straini?Ar fi obligat sa vanda si sa imparta? Doamne Ajuta! MULTUMESC!
"Vinde tot ce ai si imparte saracilor, apoi leapada-te de sine si de satana-lume, ia-ti crucea si vino de urmeaza Mie." ("citat" dupa ureche din Evanghelie)

Casa trebuie vanduta la pretul pietei sau mai scump si din bani poti da si finului doar daca e sarac. Poti da si rudelor de sange sarace insa atunci nu ti se scrie ca ai facut mila ci milegoism.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 22.02.2024 at 18:03:37.
Reply With Quote