View Single Post
  #28  
Vechi 22.10.2011, 16:13:43
osutafaraunu osutafaraunu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.07.2011
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 3.764
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
Tot ce scrieti nu face decat sa intareasca ceea ce am spus anterior, convingerea ca adventistii trateaza Noul Testament ca pe un act aditional Vechiului Testament si nu ca pe o Revelatie desavarsita.
Stimată doamnă, aveți o convingere greșită (cel puțin în această privință, dacă nu...) Adventiștii tratează întreaga Scriptură ca pe Revelația lui Dumnezeu, așa cum o trata și sfântul apostol Pavel:

"Toată Scriptura este insuflată de Dumnezeu și de folos spre învățătură, spre mustrare, spre îndreptare, spre înțelepțirea cea întru dreptate, Astfel ca omul lui Dumnezeu să fie desăvârșit, bine pregătit pentru orice lucru bun." (2 Tim.3.16.17)

Dacă nu mă credeți, vă redau și eu citatul din doctrina oficială a Bisericii Adventiste de Ziua a Șaptea.

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
Postarile d-voastra stau marturie in acest sens, pentru ca despartiti invataturile VT de Hristos.
Să-mi fie cu iertare, dar dumneavoastră (nu dumneavoastră personal) faceți lucrul acesta, despărțind porunca dată de Dumnezeu încă din VT de Hristosul Noului Testament. Atât credincioșii VT, cât și cei ai NT (incluzându-L și pe Hristos) au păzit sâmbăta iar nu duminica. De ce încercați să "despărțiți" această învățătură de Biserica contemporană?
Reply With Quote