View Single Post
  #49  
Vechi 11.12.2009, 12:08:24
Evreulcelales's Avatar
Evreulcelales Evreulcelales is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.07.2009
Locație: Israel-Ierusalim
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 483
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Ei, hai, hai! Pentru cauza voastra exista dovezi, iar pentru cauzele altor popoare care sufera ori au suferit din cauza unor conationali de-ai tai nu exista dovezi! Aceasta este o tactica evreiasca bine cunoscuta. Ana Pauker, poate nu stii ca asista la maltratarea celor mai valorosi intelectuali romani inchisi fara vina in temnitele de la Pitesti si in alte inchisori. Si ca ea au existat mai multi. Fireste ca nu-ti pot reprosa tie greselile acestora. Dar trebuie sa stii. Multi romani au fost ucisi ori au fost batjocoriti in temnitele comuniste pentru ca erau intelectuali romani crestini. Sfintii Inchisorilor de la noi stiu cel mai bine. Floarea natiunii romane. Exista marturii, exista intelectuali care au scris carti in legatura cu ceea ce s-a petrecut acolo. Si pe noi, romanii, aceste realitati ne dor. Fa un efort si procura-ti cartea ,,Intoarcerea la Hristos'' de Ioan Ianolide. Ioan Ianolide a fost un supravietuitor al temnitelor comuniste. Si mai sunt si alte dovezi si alte carti.

Dar exista si un Nicolae Steinhardt, un evreu de isprava care s-a crestinat si care a i-a respectat pe romani. De asemenea nici el nu e un caz singular. Exista multi oameni de rand evrei cumsecade. Politicienii vostri cred ca pun gaz pe foc in povestea referitoare la antisemitism. Dar eu te consider un evreu de rand. Daca esti politician, spune-mi.

Iar cu expresia ,,javra antisemita'' nu sunt de acord.
Eu nu sunt de acord cu aproape tot ce scri in legatura cu evreii. Ana Pauker.o evreica a daramat Romania.Una singura. Trebuie o persoana sa fie arierata ca sa creada ca o femeie a reusit sa puna toata Romania in genunchi. Ana Pauker a fost comunista si a sezut la inchisoare cu o multime de romani crestini care si ei au fost comunisti. Dece tocmai Ana este de vina? I-ti explic eu poenta: antisemitii nu pierd o ocazie ca sa ponegreasca evreii si adevarul nu-i supara.Principalul ca vina, nu conteaza la ce sa cada pe evrei ca asta slujeste teoria lor.Cand soldatii Armatei Rosii ,in 1944 au omorat ostasi romani in Basarabia,ca rasplata ca ostasii romani au facut pogrom si au omorat evrei si rusi antisemitii s-au grabit sa declare ca soldatii armatei rosii erau de fapt "jidani".
Teoriile si politica asta face rau numai romanilor ca oameni destepti sunt plini de dispret la conspiratile astea de doi bani.
__________________
Cine nu vrea sa imbatraneasca niciodata ,sa aiba grija sa moara tanar...
Reply With Quote