View Single Post
  #160  
Vechi 19.01.2010, 10:40:12
Lavrentiu's Avatar
Lavrentiu Lavrentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.09.2005
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 790
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Evreulcelales Vezi mesajul
Sti tu cum se spune, cu o randunica nu se face primavara .Asa si tu,daca ai pretentii la un evreu, nu stiu dece si nu ma intereseaza,chiar daca ai dreptate fata de acest evreu,asta nu poate si nu trebuie sa te faca antisemit.Asta este ca si cum as spune ca tot poporul roman este antisemit deoarece am descoperit o persoana antisemita.
Hai,nu te mai juca cu cuvintele ca la asta, cu toate ca am uitat cuvinte din romaneste,totus sunt mai tare ca tine. Nu imi pune cuvinte in gura si intentii la poporul roman care nu am avut. Am scris,pentru a treia oara, ca poporul roman in general este un popor docil , supus si pasnic. Ca altfel nu se poate explica dece nu sa rasculat in anul 1946 si nu in 1989. Am scris ceva jignitor?
Despre recunostinta mea,hai las-o balta ca nu esti deloc in directie. Tu imi ceri sa fiu reconuscator ca de cand m-am stiut in Romania am fost de clasa nepotrivita. Pe timpul lui Antonescu nu a fost restrictie de care nu am suferit. 69 de persoane din familia tatalui meu au fost exterminate in nordul Transilvaniei. Pe timpul comunistilor,am fost clasati ca "bogatasi",dusmanii clasei proletare....Numai cand tatal meu a dat o suma enorma mita ni sa permis emigrarea.Mai vrei si alte motive ca nu vreau sa-mi amintesc si nu vreau sa fiu reconuscator.
Imi pare rau pentru suferintele dumneavoastra si imi cer scuze daca v-am jignit sau daca v-am nedreptatit.

Nu vroiam sa intru in polemici de genul asta, doar va rugam frumos sa nu jigniti poporul roman, precum si noi incercam sa nu va jignim poporul.

Nu sunt eu cel in masura sa judec popoarele daca sunt docile sau fioroase, exista un Judecator pentru asta, dar asa cum v-am rugat si pe alt thread, haideti sa ne menajam sensibilitatile.
Reply With Quote