Subiect: AutoVortex
View Single Post
  #20  
Vechi 25.07.2021, 15:12:14
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.954
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Noi sa tinem post in continuare, sa ne rugam si sa avem incredere in Dumnezeu ca vom trai indeajuns cat ne permite El. Eu nu deznadajduiesc! Si nu stau sa ascult pe X, si Y care ma critica ca am vaccin facut si etc....
Trebuie foarte mult maslu părerea mea și pocăință adică vaccinul e făcut din slăbiciune(că nu știi încotro să o apuci), și atunci te pocăiești pentru acest moment de slăbiciune, eu nu vreau să cert pe nimeni, ne lămurim și noi ce și cum.
Chiar și acatist zilnic la Sfinții Taumaturgi.

Nu te grăbi încă să faci următoarea doză până nu ai ceva obligatoriu la mână, un ordin sau ceva, nici aici nu trebuia să te grăbești dacă nu erai constrâns și până nu se vaccinau toți din grupa ta.

Eu nu voi mai prelua stiri despre victimele vaccinului, am văzut pe un site chiar un tânăr vaccinat cu ceva timp înainte de deces într-un sicriu cu ventilatorul acela transparent care se pune la priveghi când e cald, mi se pare o imagine foarte dură, nu cred că trebuia pusă pe un site niciodată.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Multumesc mult, ai dreptate. Eu am alternative bune dar trebuie sa mai fac niste voiaje pana atunci ca sa ma apuc de altceva aici in tara. In perioada pandemiei cand nu au mers croazierele (au fost doar echipaje de urgenta) a trebuit sa caut de job in tara , job normal care faceam cand eram la liceu lol...pe salariu f mic, si lautar (DJ) pe langa asta, aici nimeni nu mi-a cerut vaccin sau ceva, dar castigul e f mic si nu poti supravietui din asta.
În fabrici prin Germania poate merge, dar trebuie știută limba, am înțeles că acolo încă se respiră.


Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Si pe croaziere apropo, putin ai timp de distractie, e program incarcat, dar te poti plimba prin zonele unde acosteaza vaporu in timpul liber sau cu permisie in timpul programului.
Eu am văzut un clip cu un speaker motivațional care vorbea că a fost lucrător pe vas și că nu avea timp nici măcar să se odihnească bine, nu a văzut nimic în afară de vas și cabina unde dormea.


Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
La partea cu Untold (sau Neversea) , se face test rapid cu 30 lei si poti intra si fara vaccinu facut dar sa ai rezultatul testului negativ. Dar da se discrimineaza si asta.
Untoldul e neesențial pentru supraviețuire, ne putem lipsi de el, face rău Clujului pentru că atrage oameni imorali care se mută în Cluj pentru distracții și care distrug media duhovnicească a locuitorilor prin traiul lor, e o risipă totală și prăduire sufletească, dacă unul s-a vaccinat pt untold și moare, e clar unde merge.

Dacă un altul s-a vaccinat pentru întreținerea familiei și se roagă cu pocăință și lacrimi, merge la maslu, se roagă la Sfinții Tămăduitori, nu știm ce va decide Dumnezeu în dreptul lui dar are șanse să acceseze mila Lui Dumnezeu.


Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Eu nu sunt de acord cu restrictiile aberante! Tot vad proteste masive oriunde in alte tari (la noi inca e relaxat thank God).
Încă nu e rată mare de infectați dar se rezolvă prin tranzitul din alte țări, chestia e că la sate oamenii stau și mai dispersați sunt case fără locuitori și e densitate mai mică, sunt sate cu case răsfirate, se răspândește mai greu, au drum doar la magazin și Biserică și atât.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 25.07.2021 at 15:51:26.
Reply With Quote